AKTYWNI SENIORZY NA BIELANACH

2016-01-28 19:25:37

W Zespole Szkół numer 124 przy ulicy Conrada 6 podsumowano program "Senior starszy-sprawniejszy". Podobnie jak cały program, prowadzony przez Urząd Dzielnicy Bielany i TKKF Chomiczówka, także jego podsumowanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.


Podczas podsumowania nie zabrakło atrakcji związanych ze zdrowym trybem życia. Po wysłuchaniu krótkich wystąpień Moniki Grabowskiej - dyrektorki ZS numer 124 oraz Jacka Bączkowskiego - prezesa TKKF Chomiczówka, seniorzy wzięli udział w grach sprawnościowych oraz wzięli udział w poczęstunku, przygotowanym przez młodzież, na co dzień uczącą się w szkole przy ulicy Conrada.  Podobnie jak cały program "Senior starszy-sprawniejszy", także jego podsumowanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W imprezie wzięło kilkudziesięciu seniorów, wcześniej uczestniczących w zajęciach sprawnościowych, wycieczkach i warsztatach, organizowanych w ramach programu. 

Ideą programu "Senior starszy-sprawniejszy" jest aktywizacja osób starszych - emerytów i rencistów po 55 roku życia. W 2015 roku seniorzy mogli korzystać z zajęć sportowo-rekreacyjnych i warsztatów, prowadzonych w kilkunastu punktach na terenie Bielan. Między innymi w siedzibie TKKF Chomiczówka przy ulicy Pabla Nerudy 1, w Gimnazjum 72 przy ulicy Przybyszewskiego, Szkole Podstawowej numer 209 przy ulicy Reymonta 25 czy klubie WSM Piaski przy ulicy Broniewskiego 71. Seniorzy korzystali także z pływalni.

W 2016 roku według naszych informacji program będzie kontynuowany. 

MG źródło: tkkfchomiczowka.waw.pl / fot: tkkfchomiczowka.waw.pl