SENIOR STARSZY - SPRAWNIEJSZY - NOWA EDYCJA STAJE SIĘ FAKTEM

2017-03-01 20:23:50

Ogłoszono wyniki konkursu na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w zakresie programów dla seniorów na terenie Dzielnicy Bielany. Miło nam oficjalnie ogłosić, że program "Senior Starszy-sprawniejszy", otrzymał dofinansowanie w wysokości 150 000,00 zł. Zajęcia ruszą w marcu.


Zaniepokojenie bielańskich seniorów wywoływał w ostatnich tygodniach fakt, że program "Senior Starszy - sprawniejszy" jeszcze nie ruszył, jednak wszystko jest już jasne i można oficjalnie potwierdzić. Program w żadnym stopniu nie jest, ani przez chwilę nie był zagrożony, o czym niektórzy plotkowali. Seniorzy w 2017 roku znów skorzystają z zajęć w zakresie aerobiku, gimnastyki i zajęć na basenie, organizowanych przez TKKF Chomiczówka.

Po dopięciu ostatnich formalności, związanych z potwierdzeniem przyjęcia dotacji i  podpisaniem umowy program ruszy w marcu, a realizator już rozpoczyna przygotowania do kolejnej edycji. Będziemy na bieżąco informowali o procesie zapisów na zajęcia, szczegółach technicznych i terminowych dotyczących zajęć, jak również innych aspektach programu. Zapewne do końca tygodnia będzie wiadomo, od kiedy ruszą zapisy i kiedy orientacyjnie rozpoczną się zajęcia. 

- To świetna inforacja dla seniorów. Mieliśmy kilkudniowe opóźnienie związane z rozstrzygnięciem konkursu, jednak wynikało ono z kwestii technicznych, związanych z nowymi procedurami konkursowymi. TKKF Chomiczówka może już przygotowywać program zgodnie z przepisami, ponieważ ogłoszono oficjalnie wyniki konkursu Zarządzeniem Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wszystko w rękach władz TKKF, a znając sprawność organizacyjną organizacji, jestem spokojny o to, że zajęcia ruszą szybko i nasi wspaniali seniorzy nie muszą się niepokoić. Rok 2017 będzie kolejnym rokiem, w którym setki bielańskich seniorów zadba dzięki programowi o swoją kondycję fizyczną, z czego jesteśmy bardzo dumni - nie kryje satysfakcji z rozstrzygnięcia konkursu zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Warto dodać, że poza programem "Senior Starszy, sprawniejszy" TKKF Chomiczówka zorganizuje również wycieczki dla seniorów, które od kilku lat odbywają się dzięki konkursom ofert organizowanym na terenie Dzielnicy. 

MG źródło: inf. własna / fot: TKKF Chomiczówka