SENIORSKIE MIKOŁAJKI W CRS

2016-12-05 19:50:00

Seniorzy na Bielanach nie mogą narzekać na brak atrakcji. Nie inaczej jest na początku grudnia. Dzielnica Bielany wraz z gospodarzem imprezy - CRS Bielany, zorganizowała dla nich na obiekcie przy ulicy Lindego Bielańskie Sportowe Mikołajki.

Impreza, której celem było połączenie podsumowania programu "Senior Starszy-Sprawniejszy" - największego programu dzielnicowego mającego na celu aktywizację osób starszych w stolicy z dobrą zabawą spełniła oczekiwania. 3 grudnia hala przy ulicy Lindego wypełniła się po brzegi.

O wadze wydarzenia świadczy lista gości, którzy pojawili się na terenie obiektu CRS Bielany. Zastępca burmistrza dzielnicy - Włodzimierz Piątkowski, dyrektor CRS Bielany - Anna Szymczak-Gałkowska oraz Prezes TKKF Chomiczówka - Jacek Bączkowski powitali między innymi Jarosława Pinkasa - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, profesora Zbigniewa Gacionka czy Prezesa Warszawskiej Izby Aptekarskiej - Michała Byliniaka.

Tego dnia najważniejsi byli jednak seniorzy. Duża część gości przybyła na imprezę w strojach gimnastycznych i było to dobre posunięcie. Organizatorzy zadbali o liczne gry i zabawy, które cieszyły się sporą popularnością wśród bielańskich seniorów, przyzwyczajonych do aktywnego trybu życia, po kilku latach funkcjonowania programu "Senior Starszy-Sprawniejszy".  W jakich aktywnościach ruchowych mogli brać udział seniorzy? Można było skorzystać z zajęć jogi, fitnessu z wykorzystaniem piłek, gumy i gymstic, zajęć nordic walking oraz aqua aerobic. Nie mniejszą popularnością cieszyły się bezpłatne badania. Wśród nich badania ciśnienia tętniczego, badanie tkanki tłuszczowej i mięśniowej i porady dietetyka. 

- To kolejny rok naszego programu, który organizujemy dzięki wsparciu Dzielnicy Bielany, korzystając z gościnności między innymi obiektów CRS. Kolejny bardzo udany rok. Cieszę się, że udaje się nam aktywizować bielańskich seniorów, a z roku na rok informacje o możliwości uprawiania sportu i aktywności ruchowych dzięki programowi Senior Starszy-Sprawniejszy zataczają coraz szersze kręgi, co przekłada się na rosnącą popularność programu - podsumowuje Prezes TKKF Chomiczówka - Jacek Bączkowski.

MG źródło i fot: tkkfchomiczowka.waw.pl