SENIORZE - POZNAJ SZACHY I WARCABY

2017-03-31 21:03:56

Na Bielanach trwa stale zyskujący na populaności program Bielańska Akademia Seniora, obejmujący wiele aktywności dla osób w wieku emerytalnym na terenie naszej Dzielnicy. W ramach realizowanych przez TKKF Chomiczówka zajęć, można również opanować tajniki gry w szachy i warcaby.


Zajęcia prowadzone w ramach Bielańskiej Akademii Seniora są bezpłatne. Wystarczy jedynie wcześniej zapisać się na nie, kontaktując się z Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej Chomiczówka pod adresem email tkkfchomiczowka@o2.pl. Jak podkreślają seniorzy, na zajęciach szachowo-warcabowych, które prowadzi znany w stołecznym środowisku szachowym prezes Towarzystwa Miłośników Gier Umysłowych - Cezary Domińczak, atmosfera na pierwszych zajęciach była bardzo dobra i warto przyjść na kolejne. Na inauguracji pojawiło się osiemnaście osób. Zajęcia odbywają się w środy w godzinach 17:30-18:30 w siedzibie TKKF przy ulicy Pabla Nerudy 1 i potrwają do połowy czerwca.

- Serdecznie zachęcam zarówno do zajęć szachowych i warcabowych, jak również wszystkich innych aktywności ofertowanych przez TKKF Chomiczówka i Fundację Żyj z Pasją w ramach Bielańskiej Akademii Seniora, jak również zajęć na basenie i ćwiczeń, jakie znaleźć można w ramach realizowanego przez nas programu Senior, Starszy - Sprawniejszy. Skorzystały z nich już setki seniorów z naszej dzielnicy i ich satysfakcja jest najlepszą rekomendacją, że warto zatroszczyć się o aktywne życie w wieku seniorskim - zachęca co udziału w zajęciach Prezes TKKF Chomiczówka - Jacek Bączkowski.

Zarówno program Senior, Starszy - Sprawniejszy, jak również Bielańską Akademię Seniora współfinansuje Urząd Dzielnicy Bielany w ramach środków, przyznawanych podczas otwartych konkursów ofert przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia oraz Zespół Sportu i Rekreacji. 

MG źródło: inf. własna