SENIORZY TRZYMALI FORMĘ NA CONRADA

2017-06-07 08:04:25

W ZS 124 w Warszawie przy ul. Conrada 6 znów ? zdrowo i sportowo?! W pierwszej połowie maja szkoła gościła u siebie seniorów z naszej dzielnicy. Wszystko jest efektem długoletniej współpracy TKKF Chomiczówka ze szkołą na Conrada w kontekście seniorów.


W ramach akcji "zdrowo i sportowo" w szkolnej stołówce odbyła się prelekcja na temat zdrowego stylu życia. Uczniowie przygotowali prezentację na ten temat oraz zachęcali do degustacji owocowo – warzywnych przekąsek.

Od początku imprezy nie brakowało energii. Na salę gimnastyczną wszyscy weszli tanecznym krokiem i wzięli udział w zajęciach gimnastycznych pod kierunkiem Pani Dyrektor Agnieszki Kowalskiej. Początkowo nieśmiałe ruchy drużyny szybko przeradzały się nie tylko w prawdziwe zaangażowanie  sportowe, ale i  wspaniałą zabawę. Atrakcją spotkania był pokaz umiejętności siatkarskich klasy 2c Szkoły Podstawowej  nr 352 pod kierunkiem  Rafała Wachowskiego.

Uczniowie przygotowali niespodzianki dla zebranych gości, m.in. loterię fantową i własnoręcznie wykonane upominki.  Gimnastyka i taniec integrowały zebranych znakomicie. Ćwiczyli mali i duzi, starsi i młodsi, nauczyciele i rodzice! Proste przykładowe ćwiczenia wzmacniające kręgosłup były pracą domowa dla wszystkich zebranych.            

Każdy przecież chce być sprawny i zdrowy, zgodnie z hasłem naszej imprezy. „Ćwicz z nami, trzymaj formę!”

AK