2 CROSSS BIELAŃSKI PRZEŁOŻONY

2017-08-23 12:44:26

2. Cross Bielański, czyli sztafeta 5 x 2 kilometry, organizowana przy terenach Hutnika Warszawa została przełożona. Nie odbędzie się jak pierwotnie zaplanowano 2 września, a 28 października, co zapewni większą frekwencję i rywalizację na trasie.Koniec lata i początek jesieni w Warszawie, to prawdziwie szalony okres, w którym impreza biegowa goni kolejne zmagania w lasach i na asfaltach. Przekonali się o tym organizatorzy 2. Crossu Bielańskiego. Choć ruszyły zapisy na imprezę, nie szły one w tempie satysfakcjonującym pomysłodawców imprezy. Ponieważ ambicją Dzielnicy Bielany i Fundacji Wychowanie Przez Sport, organizującej imprezę, jest zapewnienie uczestnikom świetnej zabawy i frekwencji wyższej niż w pierwszej edycji (wówczas wystartowało 27 pięcioosobowych zespołów - przyp. red.), bieg przełożono na ostatnią sobotę października.

Oznacza to, że biegacze ponownie będą rywalizowali w jesienno-zimowej aurze, która tak idealnie wpasowała się w pierwszą edycję biegu. Wszyscy ci, którzy martwili się, że ich ewentualny start w Crossie Bielańskim będzie kolidował z wieczornym występem w Półmaratonie Praskim, mogą w efekcie odetchnąć z ulgą. Wszyscy ci, którzy dokonali już zapisów, będą niezwłocznie poinformowani o zmianie terminu przez Fundację Wychowanie Przez Sport, która podejmie rozmowy ze sztafetami na temat tego, czy pasuje im nowy termin, czy może oczekują jakiejś formy rekompensaty, jak chociażby zwrot opłaty wpisowej.

- Oczywiście te rzeczy bierzemy na siebie. Wierzę jednak, że wszyscy, którzy już się zapisali, pomimo przesunięcia terminu, pod koniec października także będą z nami. Myślę, że podjęliśmy jedyną słuszną decyzję i 28 października będziemy świetnie bawili się w sztafetach na terenie Hutnika Warszawa - podsumowuje Paweł Januszewski z Fundacji Wychowanie Przez Sport. 

- Wychodzi na to, że sztafeta Cross Bielański jest po prostu skazana na przełom października i listopada i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ten termin zagości w kalendarzu bielańskich imprez biegowych dla tej imprezy na stałe. Poprzednia rozgrywana na początku listopada wypadła wyśmienicie i nie mam watpliwości, że z tą będzie dokładnie tak samo. Zachęcam do udziału wszystkich biegaczy z Bielan - przekonuje zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk


Red