RAJDD WARSZAWA Z BIELAŃSKIM AKCENTEM

2016-10-11 11:23:51

Po raz trzeci w Warszawie Team 360 wraz z Akademickim Związkiem Sportowym zorganizował rajd po Warszawie. Chętnych do wykonywania zadań sportowo-rekreacyjno-logicznych nie brakowało. Drugiego dnia zmagań uczestnicy zawitali także na Bielany, aby zmierzyć się ... z hokejem na trawie.Po pierwszym dniu zmagań (8 października - przyp. red.), podczas którego sztafety rywalizowały pieszo, w niedzielę wszyscy wsiedli na rowery, aby zrobić wielką pętlę po Warszawie. Siódmym zadaniem w kolejności, była wizyta na boisku przy ulicy Aspekt 48 przy SP 80, gdzie UKS G-8 Bielany przygotował dla uczestników zadanie hokejowe. Choć wydawało się ono dość proste, niektórym pokonanie trasy slalomowej zajęło nawet kilka minut. Największa trudność polegała na trafieniu do niewielkiej bramki z odległości około 3 metrów. W przypadku niecelnego strzału, pary powtarzały zadanie i slalom musiały pokonywać od nowa.

Niektóre pary zadanie wykonywały w około minutę, trafiając do bramki już za pierwszym razem, inni na boisku spędzili nieco więcej czasu. Hokej na trawie przy Aspekt przyciągnął 22 drużyny uczestniczące w rowerowej części zawodów. Poza zadaniem hokejowym i jazdą na rowerze, uczestnicy musieli sprostać zagadkom logicznym, komentarzowi meczu lacrosse, biegom na orientację, kajakom i wielu innym zadaniom, rozmieszczonym w całej Warszawie.

W zawodach zwyciężyła drużyna "Dwa stawy do naprawy", liderujące na półmetku, podczas zadania hokejowego. Warto dodać, że w Rajdzie uczestniczył zespół AWF Warszawa. 

Sekcja hokeja na trawie UKS G-8 Bielany powstała w tym roku szkolnym. Treningi hokeja na trawie odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 17:15-18:30 na boisku przy ulicy Aspekt 48. Zajęcia przewidziane są dla uczesnnic i uczniów szkół podstawowych z terenu całej Warszawy.

MG źródło: UKS G-8 Bielany hokej na trawie