1 MILA PONOWNIE PRZEBIEGŁA PRZEZ BIELANY

2019-06-11 08:47:37

Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie po raz kolejny zorganizowano zawody 1 mila, czyli Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na 1 milę. W upalne, niedzielne popołudnie rywalizowano w biegach indywidualnych i sztafetach.Pomimo niedużego stażu, impreza wyrobiła sobie swoją sporą renomę i organizatorzy – Tomasz i Ada Smokowcy, bez problemu przyciągają na imprezę gwiazdy zarówno sportu, jak i mediów, które sprawdzają się na dystansie nieco ponad 4 okrążeń stadionu lekkoatletycznego.

Kibice, którzy zdecydowali się oglądać rywalizację na stadionie, mogli oglądać dziennikarzy sportowych z czołowych stacji telewizyjnych, piłkarza – Sebastiana Milę, Joannę Jędrzejczyk  czy zwycięzcę światowego Wings For Life – Bartosza Olszewskiego.

Ponieważ zawodników i zawodniczki klasyfikowano w wielu kategoriach, podajemy jedynie czasy reprezentantów Bielan:
Konrad Kobiałka – RK Athletics – 4:50.79
Adam Zając – Naprzód Młociny – 5:18.72
Michał Obukowicz – AZS-AWF Warszawa – 5:25.54
Cezary Kmieć – Naprzód Młociny – 5:33.52
Michał Maciopa – Naprzód Młociny – 5:41.62
Joanna Cieśluk – Adidas Runners Warsaw – 5:55.05
Sławomir Dobrowolski – Naprzód Młociny – 5:55.50
Maciej Hartfil – AZS-AWF Warszawa 6:56.45

Organizatorzy zadbali także o biegi dzieci, które odbyły się przed główną częścią imprezy. – Cieszę się, że jako Dzielnica Bielany mamy swój drobny wkład w tym wydarzeniu, które staje się bardzo ważną lekkoatletyczną imprezą w kraju. Miło, że organizatorzy wybrali właśnie Bielany na lokalizację, w której bieg na 1 milę się odbywa. Wierzę, że to dopiero początek długiej przygody w rywalizacji na tym dystansie, odbywającej się na Bielanach. Serdecznie gratuluję organizatorom – nie kryje uznania Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Red