1MILA PONOWNIE ZAGOŚCIŁA NA BIELANACH

2021-09-13 10:32:26

Na terenie Akademii Wychowania Fizycznego już po raz kolejny rozegrano coraz bardziej popularne zawody pod nazwą „1. Mila”. W tegorocznej edycji poza tytułowym dystansem, zmagania odbywały się również na 5 kilometrów.


Rywalizacja w kluczowym biegu na 1 milę była bardzo zacięta i o zwycięstwie zadecydowała zaledwie jedna sekunda. Wśród mężczyzn Dominik Gosk, który uzyskał wynik 4:27.94 pokonał o niespełna sekundę Wojciecha Kopcia. Z dobrej strony w silnej stawce zaprezentował się zawodnik UKS Młodzik – Jan Stańczuk, który był czternasty. Tryumfator, który na AWF wystartował świeżo po obozie w Szwajcarii ustanowił tym samym swój nowy rekord życiowy na tym dystansie.

Na dystansie pięciu kilometrów zwyciężył dobrze znany w świecie biegowym zwycięzca prestiżowego Wings For Life – Bartosz Olszewski z czasem 15:48. Jak podkreślił sam zainteresowany, to jego rekod życiowy na tym dystansie, pierwszy od 2017 roku. Wśród kobiet wygrała Iwona Wicha.

Tegoroczna edycja organizowanej przez Tomasza i Adę Smokowskich impreza mogła podobać się pod względem organizacyjnym. Nowy dystans, zmagania sztafet, a także bardzo ciekawie zaaranżowane miasteczko biegowe z muzeum sportu, sportowymi wystawcami, czy strefą chill, przypadło do gustu wszystkim uczestnikom imprezy, która coraz mocniej wpisuje się w kalendarz sportowych wydarzeń na Bielanach.

Wkład organizacyjny w zmagania miała także Dzielnica Bielany i Akademia Wychowania Fizycznego, które wspomogły pomysłodawców i twórców 1 mili. Podobnie jak w poprzednich edycjach, na starcie nie zabrakło gwiazd ze świata sportu, muzyki i mediów, co dodatkowo podniosło prestiż wydarzenia i było dla wielu osób okazją do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć, czy rozmów ze swoimi idolami.
 
fot: zdjęcie z Fanpage Bartosza Olszewskiego