38. BIEG CHOMICZÓWKI RUSZY W LUTYM!

2020-11-10 12:23:47

Pomimo pandemii koronawirusa, wszystko wskazuje na to, że 38. Bieg Chomiczówki wystartuje na Bielanach. Odbędzie się on jednak w zmienionej formie, dostosowanej do panujących warunków. Start imprezy zaplanowano 7 lutego 2020 roku.Nowe miejsce
Jednorazowo organizatorzy podjęli decyzję o zmianie miejsca rozgrywania biegu. Po raz pierwszy nie będzie nim osiedle Chomiczówka.  Ze względu na mniejszą liczbę uczestników, jak również troskę o ich bezpieczeństwo i chęć mniejszego angażowania w organizację imprezy służb mundurowych, mających w czasie pandemii innego typu zadania, podjęto decyzję o przeniesieniu rywalizacji na teren Akademii Wychowania Fizycznego. Na asfaltowych pętlach biegacze podejmą rywalizację na dystansie 15 kilometrów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Przepisy sanitarne wymusiły na organizatorach zmiany, które zminimalizują ryzyko zakażenia w trakcie trwania imprezy. Limit zapisów na Bieg Chomiczówki wyniesie w tym roku 500 osób, a uczestnicy nie będą startowali wspólnie. W godzinach 10:00-14:00, na stadionie lekkoatletycznym AWF uczestnicy, którzy dokonają opłaty będą mieli możliwość startu i zmierzenia czasu w dowolnym momencie, a następnie z wszystkich wyników powstaną klasyfikację.

- Chcemy uniknąć kontaktów między ludźmi, jakie zwykle mają miejsce na starcie czy rozgrzewce. Zawodnicy będą mogli dobierać się w małe grupki, które będą rywalizowały i nakręcały się na lepszy wynik, jak również spróbować swoich sił indywidualnie – przybliża ideę Burmistrz Dzielnicy Bielany – Grzegorz Pietruczuk. Po dobiegnięciu na linię mety ostatnich zawodników, ogłoszone zostaną wyniki i rozdane nagrody dla zwycięzców.

Zapisy i biuro zawodów
Tradycyjnie zapisy na Bieg ruszą w grudniu i zakończą się w drugiej połowie stycznia. Ze względu na bezpieczeństwo nie jest przewidziana możliwość zapisów w Biurze Zawodów. Odbierane będą tam jedynie pakiety. Podjęto wstępną decyzję, że Biuro będzie mieściło się w Urzędzie Dzielnicy Bielany przy ulicy S.Żeromskiego 29.

Pakiet startowy
Wstępnie dowiedzieliśmy się, że w pakiecie startowym na uczestników będzie czekał numer startowy z pomiarem czasu, koszulka, medal, gadżet sportowy oraz podawany zgodnie z wytycznymi sanitarnymi, zapakowany hermetycznie ciepły posiłek na mecie. Biegacze z przypadku złej pogody mogą liczyć także na folie izotermiczne. Koszt pakietu to 50 złotych.

Bieganie, a pandemia
Oczywiście nie można wykluczyć, że rywalizacja będzie przełożona ze względu na pandemię i ewentualne zmiany przepisów, które nie są zależne od organizatorów. Wiele wskazuje jednak na to, że przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, rozegranie imprezy będzie możliwe według nowych zasad, opracowywanych przez organizatorów.

- Uznaliśmy, że jeżeli jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo biegaczom, a na dziś wiele wskazuje na to, że tak zawody będzie można rozegrać. Liczymy na polepszenie obecnej sytuacji w okolicach lutego. Oczywiście wszyscy będą poddawani pomiarom temperatury, będziemy wraz z prowadzącymi imprezę uczulali na przestrzeganie wszelkich przepisów sanitarnych i wykonywanie poleceń organizatora. Tylko wspólna odpowiedzialność spowoduje, że podtrzymamy tradycję Biegu i rozegramy go bezpiecznie, na co liczę i w co wierzę, znając odpowiedzialność biegaczy – podsumował Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

O szczegółach imprezy, związanych z trasą, zapisami i innymi istotnymi dla uczestników informacjami, będziemy na bieżąco informować. Partnerami imprezy będą TKKF Chomiczówka oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego.

Red