4. PKO BIEG CHARYTATYWNY - BIEG CHARYTATYWNY MŁODYCH

2018-09-05 08:02:50

15 września br. w sobotę o godz. 10.00 na stadionie lekkoatletycznym AWF w Warszawie wystartuje 4. PKO Bieg Charytatywny, w ramach którego odbędzie się Bieg Charytatywny Młodych.

 

Dzieci pobiegną dla dzieci

Wszystkie dzieci, które wystartują w zawodach, przyczynią się do wsparcia celu charytatywnego określonego w regulaminie 4. PKO Biegu Charytatywnego. Aktywność biegaczy, biorących udział w zawodach, zostanie przeliczona na złotówki, a uzyskana kwotę Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na posiłki dla potrzebujących dzieci z ubogich rodzin w 12 województwach, w których odbędą się zawody. Jej wysokość może sięgać ponad 50 tys. zł na każdą lokalizację. Będzie to zależało od liczby okrążeń, które zdołają pokonać drużyny.

Bieg będzie rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci w wieku 4-6 lat pobiegną na dystansie 200 m, uczestnicy mający po 7-9 lat do pokonania będą mieli 400 m, a zawodników w wieku 10-12 lat czeka dystans 600 m.

Wszystkie dzieci, które wezmą udział w zawodach, otrzymają koszulkę, numer startowy oraz napój. Po ukończeniu zawodów czekają na nie pamiątkowe medale. Każda z kategorii będzie miała swojego zwycięzcę, choć organizatorzy nie zamierzają tworzyć klasyfikacji indywidualnej. Chcą postawić na pomoc charytatywną i zabawę, więc czas osiągnięty przez dzieci w imprezie, będzie miał tylko charakter informacyjny.

Dlaczego warto wziąć udział w biegu?

Przed rokiem w PKO Biegu Charytatywnym w całej Polsce wzięło udział 6401 osób. Wszyscy pokonali łącznie 30 915 okrążeń, co daje 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała niemal 653 tys. zł dla najbardziej potrzebujących dzieci (kwota ta uwzględnia również opłaty startowe). Na warszawskich Bielanach będziemy biec i pomagać już po raz trzeci!
Zapisy i informacje: www.pkobiegcharytatywny.pl

Red  - inf. prasowa