60-LECIE NA 11 LISTOPADA

2017-11-11 16:56:47

11 listopada tradycyjnie mieszkańcy Bielan mieli okazję do wzięcia udziału w festynie z okazji Świętowania Dnia Niepodległości, jaki zorganizował stołeczy Związkowy Klub Strzelecki. Okazja była podwójna, ponieważ ZKS świętował swoje 60-lecie.


Niezrażeni niezbyt sprzyjającą wyjściu z domu momentami pogodą mieszkańcy Bielan, tłumnie stawili się na obiektach ZKS Warszawa, biorąc udział w pikniku strzeleckim. Pod okiem instruktorów, wszyscy mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z różnych rodzajów broni. Organizatorzy przewidzieli sporo atrakcji dla najmłodszych, jak chociażby możliwość wykonywania prac plastycznych i kotylionów na 11 listopada. W ciepłej, rodzinnej atmosferze można było poznać bogatą historię ZKS i sportowców związanych z klubem, którzy w rozmaitych konkurencjach strzeleckich, na przestrzeni lat, zdobywali najwyższe trofea na arenie krajowej i międzynarodowej. Wystarczy wspomnieć tutaj chociażby o medalistce igrzysk olimpijskiej - Renacie Mauer-Różańskiej.

Impreza była okazją do świętowania 60-letniej historii klubu. Obecny Prezes - Eugeniusz Bednarz, wręczył podziękowania kilkunastu wybitnym działaczom i sportowcom, którzy na przestrzeni lat stanowili o sile i rozwoju ZKS Warszawa. Na obiektach strzelnicy przy Marymonckiej pojawili się również przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bielany. Podczas uroczystości otwierającej oficjalnie piknik, Grzegorz Pietruczuk podkreślił jak istotną rolę dla rozwoju klubu miał wybór Eugeniusza Bednarza na Prezesa. - Uporządkowano bardzo wiele spraw formalnych klubu, których nie widać gołym okiem, ale dzięki nim, obecnie nie ma przeszkód do tego, aby obiekt się rozbudowywał, unowocześniał i był coraz bardziej przyjazny zarówno trenującym, jak również otoczeniu. Bardzo trzymam kciuki za zbliżającą się inwestycję i szczerze kibicuję - podsumował.

Uznanie dla ZKS podkreślił również obecny na uroczystościach Włodzimierz Piątkowski, kolejny z przedstawicieli Zarządu Dzielnicy Bielany, który zwrócił uwagę na misję, jaką realizuje ZKS w zakresie odpowiedzialności przy posługiwaniu się bronią.

Nie zabrakło przedstawicieli najlepszego uczniowskiego klubu sportowego w Polsce, czyli UKS G-8 Bielany. Dariusz Czerwonka i Sylwia Czerwonka, podkreślili wspaniałą współpracę z ZKS na przestrzeni lat, gdzie trenowała cała rzesza sportowców UKS G-8 Bielany, przygotowując się chociażby do zawodów biathlonowych.

Organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników pikniku na okolicznościowy tort, poczęstunek i poprosili zebranych o wpisanie się na pamiątkowej tablicy, specjalnie na okazję 60-lecia klubu, który w ostatnich latach znacznie zwiększył tempo swojego rozwoju.

Imprezę z okazji 11 listopada wsparła Dzielnica Bielany. Fotorelację z Pikniku na strzelnicy ZKS znajdziecie tutaj.

MG źródło: inf. własna