BIEGAJMY RAZEM

2016-06-03 15:17:03

Już 6 czerwca ruszają zajęcia biegowe, organizowane przez CRS Bielany. O szczegółach programu można przeczytać poniżej

Największą zaletą biegania jest to, że jest to sport prosty i niedrogi.  Podobno najtrudniej jest rozpocząć bieganie.  Argumentów, aby znaleźć motywację jednak nie brakuje.

Osoby uprawiający bieganie rzadziej chorują. Są również odporniejsze na przeziębienia i infekcje.  Biegając można zyskać nie tylko młodzieńczą sylwetkę, ale również sprawność. Badania wskazują, że osoby biegające zmniejszają ryzyko zapadnięcia na niektóre  choroby nowotworowe i aż o 50 procent zmniejszają ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. Mówiąc najkrócej bieganie jest równoznaczne z szansą na lepsze i dłuższe życie.

Zakładając, że wśród czytelników tego tekstu znajdą się osoby myślące o rozpoczęciu treningów warto,  w tym kontekście, zwrócić uwagę na fachowo przygotowaną propozycję.    Wyszło z nią Centrum Rekreacyjno – Sportowe Bielany.  CRS zaprasza na zajęcia prowadzone w Lasku Bielańskim.  Przeznaczone są dla początkujących. Pierwsze zajęcia biegowe odbędą się już 6 czerwca o godzinie 18.30.
Wspólne treningi będą odbywać się raz w tygodniu, w każdy poniedziałek, pod okiem wykwalifikowanego trenera i będą każdorazowo trwać 50 minut.   Są szansą na nauczenie się poprawnej techniki biegu. Będzie można również dowiedzieć się jak trenować bezpiecznie,  jak zwiększyć swoją szybkość i wydolność, a także nauczyć się właściwej rozgrzewki. Nie zabraknie także informacji na temat diety i suplementów.

Aby wziąć udział wystarczy mieć wygodny strój sportowy oraz wykupiony w CRS karnet lub bilet jednorazowy według cennika fitness. Prowadzący zajęcia trener pomoże również  dostosować poziom wysiłku do naszego wieku i możliwości. Po niedługim czasie powinniśmy zauważyć znaczną poprawę formy.
 
 W. Adamski / fot: Naprzód Młociny