BIEGI NA ORIENTACJĘ - INAUGURUJEMY PUCHAR!

2017-09-12 20:54:46

13 września Bielany zainaugurują Puchar Bielan w Biegach na Orientację. Wszystko zacznie się na Słodowcu, za sprawą Dzielnicy Bielany oraz inicjatywy BKS Wataha Warszawa i Karola Galicza.


Po rocznej przerwie biegi na orientacje ze swoim Pucharem zawitają na Bielany po raz trzeci. O godzinie 18:30 wystartuje rywalizacja na Słodowcu.  Już dziś wiadomo, że w zawodach wystartuje znacznie ponad 100 osób, zarówno z Bielan, jak również innych rejonów Warszawy, czy nawet miast. Biuro zawodów przewidziano w Zespole Szkół Ignacego Domeyki przy ulicy Staffa 3/5.

Impreza to świetna szansa do poznania zasad biegów na orientację. Zamysłem organizatorów jest wtajemniczenie w tę dyscyplinę sportu jak największej liczby osób. - Zachęcamy do podjęcia wyzwania i pokonania trasy na terenie Słodowca z mapą w ręku.  To dyscyplina sportu, w której głowa musi nadążyć za nogami - opowiada o inicjatywie Karol Galicz. Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć tutaj. To jedna z trzech imprez, składających się na Puchar Bielan. Poza Słodowcem, fani biegania na orientację odwiedzą również w kolejnych miesiącach Młociny i Chomiczówkę, o czym będziemy informować. Szczegóły znajdziecie w naszym kalendarzu - tutaj.

MG źródło: inf. własna / fot: zdjęcia organizatora