BIEGOWA JESIEŃ NA BIELANACH

2017-05-24 10:06:29

Choć przed nami wakacje, warto spojrzeć w kalendarz biegowy jesieni, który na Bielanach zapowiada się imponująco. Sztafeta Cross Bielański, Bielański Bieg Dzika i Bieg Hutnika, na który ruszyły właśnie zapisy, to pozycje absolutnie obowiązkowe.

Cross Bielański

Jesienną triadę biegową otworzy Bielański sztafeta Cross Bielański. 2 września, zaraz po zakończeniu wakacji na terenach sąsiadujących ze stadionem Hutnika Warszawa, na popularnym bochenku, spotkają się sztafety, które na niełatwej, crossowej trasie, będą rywalizowały na dystansie 5 x 2 kilometra. Zapisy na bieg jeszcze nie ruszyły, jednak w minionym roku spotkał się on z dużym zainteresowaniem biegaczy o czym pisaliśmy tutaj. Nie inaczej będzie i tym razem.Bielański Bieg Dzika
Dwa tygodnie później wystartuje Bieg Dzika. Zapisy ruszyły już kilka tygodni temu (zapisać można się tutaj). Organizatorzy zapełnili już limit minimalny 200 osób. Zapisało się i opłaciło 227 osób, a organizatorzy zwiększyli pulę uczestników do 600-miejsc. Wszyscy biegacze 16 września w Parku Młociny będą rywalizowali na dystansach 5 i 10 kilometrów na nowej, debiutującej trasie. Więcej  o biegu pisaliśmy tutajTego samego dnia na terenie AWF odbędzie się, podobnie jak w kilku innych miejscach w Polsce PKO Bieg Charytatywny.

8 października biegacze będą mieli bardzo rzadką okazję do rywalizacji na niełatwej, przeszkodowej trasie, na terenie Huty Warszawa, która w tym roku obchodzi swoje 60-lecie. Zakręty, podbiegi, przeszkody, wspinaczki i lodowata woda. To wszystko przygotowali dla biegaczy organizatorzy: Fundacja Hutnik 1957 oraz Urząd Dzielnicy Bielany.

Bieg Hutnika

Ruszyły już zapisy na Bieg, dostępne tutaj. Cena wpisowego jest ruchoma i warto zapisać się wcześniej, ponieważ w maju wpisowe na trudną, mniej więcej 5 - 6 kilometrową trasę wyniesie 79 złotych i będzie drożała, aby przed biegiem wynieść już 159 złotych.

Bieg będzie na pewno niepowtarzalną okazją do rywalizacji na terenach Huty Arcellor Mittal, która na co dzień nie jest dostępna dla wszystkich. Mamy już pierwszych zapisanych. Listę można znaleźć tutaj

- Serdecznie zapraszam do zapisów na wszystkie z biegów. Moda na bieganie jest faktem. Każda chyba dzielnica w Warszawie ma swoją imprezę biegową. Podobnie i my. Od lat mamy wspaniały Bieg Chomiczówki i Bieg o Puchar Bielan, a teraz dochodzą kolejne imprezy. Jesienią szykuje się nam prawdziwy maraton. Wiem, że znajdą się osoby, które zaliczą występy na wszystkich jesiennych bieleńskich biegach, do czego zachęcam. Cieszę się, że jest zainteresowanie naszymi imprezami, a uczestnicy wyrażają się o nich w superlatywach. Mam nadzieję, że Bielany staną się niedługo stolicą w stolicy. Stolicą stołecznego biegania - zachęca do udziału w bielańskich imprezach biegowych zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

MG źródło: inf. własna