BIEGOWA STOLICA JESIENI

2017-03-31 13:29:55

Na przełomie tegorocznego lata i jesieni nie będzie chyba bardziej rozbieganego miejsca w Warszawie niż Bielany. Kalendarz ułożył się tak, że praktycznie non stop w każdy weekend na terenie naszej dzielnicy, będzie odbywała się jakaś impreza biegowa.Już w pierwszy weekend września, po raz drugi na terenie popularnego "bochenka" czyli terenu w Lasku Bielańskim położonego w sąsiedztwie Hutnika Warszawa, pojawią się fani biegania, aby rywalizować w biegu sztafetowym 2. Cross Bielański. Na dystansie najprawdopodobniej dziesięciu kilometrów zgłoszone drużyny będą rywalizowały w pięcioosobowych zespołach. W zeszłym roku imprezę opisywaliśmy tutaj

Po 2 września, nastąpi tydzień pozornej przerwy na festyn "Żegnaj Lato na Bielanach", na którym również nie powinno zabraknąć bielańskich akcentów biegowych, a już 16 września najbardziej rozbiegany dzień w roku, oczywiście po 3 niedzeli stycznia, podczas której odbywa się Bieg Chomiczówki. Jednego dnia na Bielanach rozegrane zostaną dwie imprezy - II Bieg Dzika na terenie Polany Lasu Młocińskiego w całkowicie nowej formule, z nową trasą NIEPROWADZĄCĄ po pętli biegowej na Młocinach, na dwóch dystansach 5 i 10 kilometrów. Zapisy zostaną otwarte w przeciągu kilku dni dlatego każdy, kto na Bielanach mieszka, bądź chce świętować z grupą Naprzód Młociny i poczuć atmosferę, jaka towarzyszyła pierwszej edycji biegu (wyniki i opis tutaj), powinni na Młocinach się pojawić. Tego samego dnia na stadionie AWF odbędzie się 3. PKO Bieg Charytatywny.

Nieco ponad tydzień później jesienny Maraton Warszawski, który najprawdopodobniej po raz kolejny przebiegnie na Bielany, gdzie będzie znajdowała się najlepsza strefa kibica, w której po prostu trzeba być, a dowody znajdziecie na zdjęciach - tutaj.

30 września na terenie Polany Lasu Młocińskiego kolejne bieganie, połączone z jazdą na rowerze i wcześniejszym pływaniem, czyli kolejny, III Triathlon Bielański, który zapowiada się rekordowo jeśli chodzi o frekwencję i organizacyjny rozmach imprezy, bo przygotowania już rozpoczęto.

Na początku października fanów biegania czeka bardzo ciekawa impreza na terenie Huty Warszawa. Termin nie jest jeszcze potwierdzony, ale uczestnicy będą zmagali się z trudnymi przeszkodami, których na terenie Huty nie zabraknie. Jeśli dodamy do tego prawdopodobną wrześniową lub październikową edycję zawodów w biegach na orientację oraz możliwe finały biegów przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, których chęć organizacji wstępnie sygnalizują Bielany, szykuje się że nasza dzielnica w tym okresie będzie prawdziwą stolicą warszawskich biegów.

Wszystkie biegi z potwierdzonymi terminami znajdziecie w naszym terminarzu tutaj

MG źródło: inf. własna