BIEGOWE LATO W MIEŚCIE ZNÓW UDANE

2019-08-02 13:09:37

Bieg z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego corocznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, uczestniczących w akcji Lato w mieście na Bielanach. Nie inaczej było i tym razem. W zmaganiach biegowych wystartowało 120 osób.To coroczna tradycja, że uczniowie bielańskich szkół, którzy zdecydowali się na udział w organizowanej przez miasto akcji „Lato w mieście”, spotykają się na początku sierpnia na warszawskich Młocinach, aby uczcić pamięć powstańców warszawskich w sportowy sposób.

- Wychodzimy od lat z pozytywnym przekazem do młodych mieszkańców. Chcemy, aby pamiętali o heroicznej walce Powstańców, ale także rozumieli, że walczyli oni po to, abyśmy my nie musieli przeżywać tragedii wojny, ciesząc się że możemy uczestniczyć chociażby w tak wspanialej imprezie jak ta. Przy okazji propagujemy zdrowy tryb życia, a to wydarzenie weszło już na stałe do kalendarza imprez – opowiada Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

W zmaganiach biegowych na dystansach 200, 400, 600 i 800 metrów wzięła udział bardzo duża grupa 120 dzieci i ich opiekunów z akcji Lato w mieście. Poza atrakcjami sportowymi na wszystkich czekały pamiątkowe medale, poczęstunek oraz możliwość wzięcia udziału w grach, zabawach i animacjach oraz skorzystania z dmuchańców, cieszących się niezmierną popularnością dzieci i młodzieży.

MG