BIELAŃSCY PIŁKARZE GRALI DLA WOŚP

2016-01-16 20:48:35

Po raz dwudziesty czwarty cała Polska grała dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Swój wkład w sukces największej akcji charytatywnej w kraju wnieśli także bielańscy sportowcy. Na obiekcie CentrW pierwszej części zmagań w hali CRS rywalizowało szesnaście zespołów, związanych z samorządem studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, będącego współorganizatorem turnieju. W godzinach popołudniowych odbyły się także zmagania drużyn Urzędu Dzielnicy, Studentów WPiA UW, Kadry Naukowej WPiA UW oraz Izby Adwokackiej.

W trakcie turnieju licytowano cenne pamiątki sportowe, jak koszulkę z autografem zawodników Legii Warszawa. Istniała również możliwość wygrania na aukcji pierwszego numeru startowego, poczas 33. Biegu Chomiczówki, zaplanowanego 17 stycznia. W trakcie imprezy zdołano zebrać 3443,39 zł na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

- Bardzo miło wziąć udział w takiej imprezie. Co prawda dziś sportowo nam się nie powiodło, bo jako Urząd Dzielnicy wywalczyliśmy jedynie puchar fair play, ale nie to było w całej akcji najważniejsze. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym - podsumował zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Włodzimierz Piątkowski. 

fot. CRS Bielany