BIELAŃSKA CZASÓWKA PRZEJECHAŁA PO RAZ DRUGI

2019-09-25 17:25:04

21 września po raz drugi odbyła się Bielańska Czasówka by ŻTC BIKE RACE, wyjątkowa rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas.


Po ubiegłorocznym sukcesie imprezy, także w tegorocznej edycji spodziewano się zaciętej rywalizacji i dobrej organizacji zawodów. Wszyscy, którzy zdecydowali się na udział w imprezie, nie mogli mieć powodów do narzekania. Na nadwiślańskich, bielańskich ścieżkach rowerowych ścigało się niemal stu zawodników i zawodniczek. Mimo krótkiej trasy, mającej zaledwie 5,6 km, łatwo nie było. Choć trasa nie należy do najdłuższych to jest niezwykle trudna technicznie, z finiszowym podjazdem na końcu. Start odbywał się w dwóch grupach – rowery dowolne oraz rowerach szosowych i do jazdy indywidualnej na czas. Mniej oblegana kategoria rowerów dowolnych padła łupem Piotra Kurt z Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów. W zmaganiach szosowców  najszybszy był Andrzej Widziewicz z KK Żoliber, który trasę pokonał w 7 minut i 27 sekund. Łącznie w zmaganiach szosowych i czasowych rowerów wzięło udział 72 kolarzy.

Wśród startujących nie zabrakło znanych kolarskich nazwisk, takich jak Jerzy Gajewski, czy zwycięzca Wyścigu Dookoła Polski w 1977 roku – Lechosław Michalak. Komplet wyników znajduje się na stronie www.ztc.pl. Nagrody zwycięzcom wręczał zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany, Andrzej Malina, przewodniczący Komisji Sportu Dzielnicy Bielany - Piotr Ślaski oraz przedstawiciele Hutnika Warszawa, który włączył się w organizację zmagań.

– Sezon kolarski dobiegł już końca. Bielańska Czasówka była ostatnim akcentem kolarskim w tym roku. Ściganie w 2020 roku rozpoczniemy tradycyjnie od rywalizacji w Grójcu. Już teraz zapraszam wszystkich do udziału w ŻTC BIKE RACE 2020 – powiedział dyrektor cyklu, Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej było Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Inf. prasowa / inf. własna