BIELAŃSKI FUN RUN 13 WRZEŚNIA

2017-08-31 12:07:48

Trwają zajęcia biegowe dla kobiet pod nazwą Women's Run. Podobnie jak w minionym roku, jedne z cotygodniowych zajęć będą miały formę specjalnego treningu pod nazwą Fun Run. Na Bielanach zaplanowano go na 13 września.


 
Celem FUN RUN jest budowanie świadomości potrzeby ruchu, promocja aktywności fizycznej oraz pokazywanie korzyści jakie dla naszego zdrowia daje uprawianie sportu. FUN RUN to również promocja zdrowego odżywiania, a także wspieranie ogólnopolskiej kampanii społecznej „Rak Jelita Polska” budującej świadomość choroby raka jelita grubego dotykającej zarówno mężczyzn jak i kobiety. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na znaczenie wczesnego wykrywania tego rodzaju nowotworu, które skutkować będzie lepszymi wynikami w leczeniu. Więcej o programie Rak Jelita Polska na stronie www.rakjelita.pl.
 
Prowadzony przez agencję komunikacji marketingowej ABK Grupa wspólnie z Polskim Klubem Koloproktologii oraz Klinicznym Oddziałem Chirurgi Ogólnej i Kolorektalnej Szpitala Bielańskiego oraz pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego i Miasta Stołecznego Warszawa program społeczny Rak Jelita Polska www.rakjelita.pl, zawiera zróżnicowane działania, od szkolenia lekarzy rodzinnych, poprzez lokalne działania w firmach prywatnych i państwowych, aż po ogólne akcje promocyjno-informacyjne takie jak FUN RUN.
 
Program Women's Run realizowany jest nieprzerwanie od 8 lat w wybranych dzielnicach Warszawy. Na Bielanach odbywa się drugi rok, a pisaliśmy o nim szerzej tutaj. Poza naszą Dzielnicą, treningi w bieżącej edycji realizowane są w dzielnicach Ursynów, Wola, Włochy i Wilanów. Treningi są bezpłatne, prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora, kierowane do amatorów oraz osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z bieganiem i aktywnością sportową. Na Bielanach prowadzi je Dariusz Wieczorek - na Bielanach znany jako wielokrotny uczestnik Biegu Chomiczówki, który miał przyjemność ustanawiania rekordu trasy. Warto przypomnieć, że od 6 września (uczestniczki spotykają się co środę - przyp. red.), treningi przenoszą się z Polany Lasu Młocińskiego do bielańskiej części Parku Kępa Potocka. Zbiórki na skrzyżowaniu ulic Podleśnej i Gwiaździstej.

- Cieszę się z drugiej edycji programu. Docierają do mnie sygnały od uczestniczek, że są one zadowolone z zajęć prowadzonych przez Pana Dariusza Wieczorka, co bardzo cieszy. To doświadczony zawodnik i instruktor, który wie jak zarazić nowicjuszy zdrowym trybem życia. Liczę na to, że druga, powakacyjna część naszych tegorocznych zajęć będzie charakteryzowała się wysoką frekwencją. Serdecznie zachęcam do udziału - reklamuje inicjatywę zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Aby wziąć udział w programie wystarczy zarejestrować się na stronie www.womensrun.pl/treningi.html#rejestracja, zaakceptować regulamin i pojawić się na treningu.
 
Więcej informacji na stronie: www.womensrun.pl/fun-run.html.

Red / inf. własna / materiał prasowy