BIELAŃSKI WIECZÓR LEKKOATLETYCZNY ZADEBIUTOWAŁ NA AWF

2018-10-15 15:42:41

Po raz pierwszy w historii w piątkowy wieczór rozegrano Bielański Wieczór Lekkoatletyczny, współfinansowany przez Dzielnicę Bielany. Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego rywalizowano zarówno w konkurencjach biegowych, jak również technicznych.Przed każdą konkurencją osób dorosłych, swoją rywalizację toczyły dzieci i młodzież. Zmagania stały na bardzo wysokim poziomie, a wyniki osiągane przez młodzież, niejednokrotnie były lepsze, aniżeli dzieci.

Zmagania przyciągnęły sto kilkadziesiąt osób, które miały okazję sprawdzić się w biegach krótkich, biegach długich, sztafetach, skoku w dal, skoku wzwyż i pchnięciu kulą. Impreza zebrała bardzo dobre recenzje startujących, którzy zgodnie stwierdzali, że o ile biegów ulicznych i przełajowych jest coraz więcej, o tyle rzadko kiedy można sprawdzić się na profesjonalnym mityngu lekkoatletycznym.
Bardzo mocno obsadzone okazały się konkurencje biegu na 1000 metrów zarówno mężczyzn, jak również młodzieży. Na starcie rywalizacji chłopców stanęło kilku medalistów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w biegu przełajowym i niewiele zabrakło, aby trzech czołowych zawodników złamało granicę trzech minut.

- Choć nie miałem okazji uczestniczyć w zmaganiach, rozmawiałem z uczestnikami i cieszę się, że to kolejna dofinansowana przez nas impreza, która okazała się trafionym pomysłem. Marzy mi się rozwinięcie tej formuły, aby za rok zawodnicy rywalizowali przez cały dzień, w mityngu, w którym wieczorem odbędą się finały, a w trakcie dnia eliminacje. To byłby bardzo duży projekt, na który jednak organizacyjnie nas stać - opowiedział o wizji rozwoju imprezy Grzegorz Pietruczuk, zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany.

Wyniki zmagań znajdziecie tutaj 
Fotorelacja z imprezy tutaj

MG