BIELANY POWITAJĄ LATO... TAKŻE NA SPORTOWO

2017-06-07 23:22:10

10 czerwca Bielany po raz kolejny powitają lato na festynie i koncercie organizowanym pod nazwą "Witaj Lato na Bielanach". Zagrają De Mono i Hey, a koncerty poprzedzą atrakcje przygotowane przez Urząd Dzielnicy. Nie zabraknie sportu i rekreacji.


Piknik poprzedzi uroczysta parada ze stacji Metra Wawrzyszew na Metro Słodowiec. Następnie wszyscy przeniosą się na teren otaczający stację Słodowiec. Jedna ze stref wyznaczonych na terenie pikniku, przeznaczona będzie dla sportu i rekreacji. Uczestnicy powitania lata na Bielanach, będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w poszczególnych dyscyplinach sportu, jak również wciąż udział w grach i zabawach, przygotowanych przez organizacje pozarządowe, działające w obszarze sportu i rekreacji na Bielanach.

Bardzo interesująco szykują się stoiska sportów drużynowych. Piłka nożna będzie reprezentowana przez Hutnika Warszawa, który przygotowuje gry i zabawy z piłką. Małe boisko do siatkówki i mini turniej w tej dyscyplinie sportu po roku nieobecności na pikniku zaproponuje wszystkim uczestnikom pikniku Sparta Warszawa.

Nie zabraknie sztuk walki, do czego mieszkacy Bielan są już przyzwyczajeni. Karate poprowadzi jeden z najlepszych klubów w tej dyscyplinie sportu, czyli Bielański Klub Kyokushin Karate. Taekwondo będzie animowane przez grupę z AZS-AWF Warszawa oraz KS Tebek Bielany. Trzecim rodzajem sztuk walki jaki będzie można obejrzeć na Pikniku będzie aikido w wykonaniu Jodana.

Mocną reprezentację będzie miało pływanie. Spore stoisko z wieloma grami i zabawami szykuje UKS G-8 Bielany, czyli jeden z najlepszych pływackich klubów w kraju. Zaprezentują się też najprawdopodobniej inne sekcje klubu. Swój namiot wystawi również szkoła pływania - Akademia Hasten.

Na Pikniku odnajdą się także fani strzelectwa. Choć do końca pozostanie tajemnicą w jakiej formule, ale pewne jest, że po raz kolejny swoje stoisko zaprezentuje ZKS, czyli klub działający na strzelnicy przy ulicy Marymonckiej.

Nie zabraknie oczywiście AZS-AWF Warszawa, z dmuchanym namiotem, w którym kibice znajdą atrakcje oraz informacje o sekcjach uczelnianego klubu, działającego przy Akademii Wychowania Fizycznego. Jak nakazuje tradycja, w pikniku wezmą udział również aktynwni seniorzy z TKKF Chomiczówka. Ucieszą się również fani królowej sportu czyli lekkiej atletyki, a o jej obecność zadba  Zespół Szkół Sportowych numer 50 wraz ze stoiskiem lekkoatletycznym UKS Kusego Warszawa.

Poza wspomnianymi atrakcjami przygotowanymi przez organizacje pozarządowe, organizatorzy przewidzieli również gry, zabawy i animacje. Spore stoisko zaprezentują cyrkowcy, którzy podbili serca gości niedawnego Dnia Dziecka na Chomiczówce. W sportowej strefie stanie również kilka dmuchańców, które tak kochają najmłodsi goście pikników.

Najprawdopodobniej tuż przed wieczornymi koncertami mieszkańcy Bielan będą mogli oklaskiwać najlepsze drużyny lekkoatletyczne ze szkół, które odbiorą nagrody z rąk władz dzielnicy za rywalizację w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany.

- Oferta pikniku tradycyjnie jest bardzo zróżnicowana i dopasowana do wszystkich naszych gości, którzy w najbliższą sobotę pojawią się na Słodowcu. Nie zabraknie sportu i rekreacji, o co dbamy nieustannie. W tym miejscu chciałem podziękować naszym wspaniałym organizacjom pozarządowym, działającym w tym obszarze i propagującym zdrowy tryb życia na Bielanach. Nie mam żadnych wątpliwości, że zapewnią swoimi stoiskami wspaniałą zabawę mieszkańcom naszej dzielnicy w każdym wieku. Przekonamy się o tym 10 czerwca na terenie otaczającym Metro Słodowiec - zachęca reklamując imprezę zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

MG źródło: inf. własna / fot: materiały promocyjne Dzielnicy