BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2019: WESPRZYJCIE SPORT NA BIELANACH!

2018-06-27 12:46:41

Ponad siedem i pół miliona złotych jest do rozdysponowania przez Dzielnicę Bielany, na projekty w ramach tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego, które będą realizowane w 2019 roku. Trwa głosowanie. Nie brakuje propozycji sportowych.Do 30 czerwca 2018 roku, mieszkańcy Warszawy mogą wybierać swoje ulubione projekty. Te, które uzyskają najwięcej głosów i jednocześnie zmieszczą się budżetowo w możliwościach realizowania w danym obszarze, zostaną przeznaczone do realizacji. Techniczne szczegóły dotyczące głosowania, można znaleźć tutaj. Na terenie Dzielnicy Bielany, obszar sportu dotyczy 37 projektów, których listę i po kliknięciu w odpowiedni projekt, także dokładniejsze opisy, można znaleźć tutaj.

Jakie pomysły na usprawnienia sportowe w Dzielnicy mają mieszkańcy? Opisujemy kilka – naszym zdaniem wartych Waszej uwagi. Pod numerem projektu widnieje link przekierowujący do jego opisu.

Sprawdzone pomysły:

Nie zabrakło projektów, które zyskiwały przychylność mieszkańców w ubiegłych latach. Młociny powalczą o kolejne zajęcia zumby i fintessu (projekt 218), wycenione na 18 500,00 złotych, co w skali budżetu nie jest kwotą dużą.

Inne zajęcia:
Poza zajęciami zumby i fitnessu, mieszkańcy zgłosili także zapotrzebowanie na bardziej egzotyczne formy aktywności fizycznej. Dalekowschodnia gimnastyka zdrowotna Qigong (projekt 1920) oraz Łagodna Joga i Relaksacja na Bielanach (projekt 1676) to tylko niektóre propozycje. Postawiono również na gimnastykę (projekt 1357). Aktywnie czas będzie można po uzyskaniu przychylności mieszkańców, spędzać także w szkołach. Szkoła Podstawowa 187 przy Staffa, będzie miejscem zajęć szachowych (projekt 553) oraz ogólnorozwojowych dla najmłodszych (projekt 599). Nie zabrakło propozycji dla seniorów. Warto zwrócić uwagę na propozycje międzypokoleniowego fitnessu (726), jak również nauki tańca dla dorosłych na Rudzie (projekt 2205). Projekt 2090 przeznaczony jest dla wszystkich, lubiących ruch na świeżym powietrzu.

Infrastruktura do poprawy:
Wiele projektów poprawia w swoich założeniach infrastrukturę sportową Dzielnicy. Warto zwrócić na projekty, promujące nieco mniej popularne dyscypliny, jak chociażby badminton, co zakłada inwestycja wielofunkcyjnego boiska na Wólce Węglowej (projekt 946). Mieszkańców Piasków powinien zainteresować projekt kolejnego usprawnienia, w postaci boiska do piłki nożnej (projekt 2301). Wielofunkcyjne zastosowanie mają mieć również urządzenia, jakie planowane są na terenie Chomiczówki, w sadzie przy SP numer 80 (projekt 278). Street workout, czyli stanowiska do ćwiczeń dla fanów poprawiania sylwetki i kondycji, powinny zainteresować mieszkańców Młocin (projekt  544). To tylko niektóre z propozycji.

Duże programy dla mieszkańców:
Nie zabrakło zajęć, które śmiało można uznać za duże programy, z zakresu aktywności fizycznej. Naszą uwagę zwróciły zajęcia samoobrony dla kobiet i przeciwdziałania agresji wśród młodzieży (projekt 334) oraz zajęcia dla najmłodszych Świetliczkowo, które mają sportowo i manualnie służyć dzieciom z Chomiczówki (projekt 1169).
 
- Niezależnie od decyzji mieszkańców, zachęcam do głosowania, także na propozycje sportowe, które stale zwiększają ofertę rekreacyjną Dzielnicy Bielany, zarówno w zakresie infrastrukturalnym, jak również zajęć sportowych. Myślę, że na liście prawie 40 propozycji z zakresu sportu w naszej Dzielnicy w tegorocznej edycji, każdy znajdzie coś odpowiedniego, co skłoni go do oddania głosu. Jeszcze raz powtarzam: warto głosować! – podkreśla Grzegorz Pietruczuk – zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany.

Geograficzne rozmieszenie projektów sportowych


Głosowanie trwa do 30 czerwca.
 
 Red