CAŁOROCZNA SYRENKA NA BIELANACH

2016-08-04 06:56:12

Boisko na terenie obiektu sportowego Syrenka, mieszczącego się w Parku Olszyna, jeszcze w tym roku zyska zadaszenie i stanie się obiektem całorocznym. Urząd Dzielnicy Bielany sfinansuje postawienie balonu pneumatycznego, który umożliwi całoroczne korzystanie z obiektu.Pneumatyczna hala, na której wykonanie wybrano właśnie wykonawcę, będzie stanowiła przykrycie boiska znajdującego się w Parku Olszyna. Balon będzie sztucznie oświetlony, ogrzewany, a jego wymiary to 56 x 30 metrów. Hala będzie montowana i demontowana sezonowo i będzie funkcjonowała jesienią i zimą.  Latem piłkarze będą korzystali jak dotyczczas z odsłoniętego obiektu.

- Cieszę się, że inicjatywa doczeka się realizacji i najprawdopodobniej jeszcze w tym roku, z obiektu skorzystają zimą pierwsi chętni. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, już pod koniec października hala przykryje boisko w Parku Olszyna. Bardzo zależało mi na realizacji tego projektu i cieszę się, że w końcu jesteśmy na ostatniej prostej - nie kryje radości zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Zainteresowanie wynajmowaniem obiektu zimą jest bardzo duże. Wyraziły je praktycznie wszystkie bielańskie kluby, zajmujące się szkoleniem dzieci i młodzieży na terenie dzielnicy Bielany. Korzystaniem z przykrytej halą murawy zainteresowane są także drużyny spoza dzielnicy, jak również osoby prywatne. Jak udało nam się dowiedzieć, pierwszeństwo będą miały jednak organizacje, które pracują na co dzień z dziećmi i młodzieżą z dzielnicy Bielany.

Boisko Syrenka należy do dzielnicy Bielany i administruje nim Centrum Rekreacyjno-Sportowe dla dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Red źródło: inf. własna / fot: materiały prywatne