CROSS NOWA WARSZAWA - NOWA IMPREZA NA BIELANACH

2018-01-11 22:24:10

Miesiące zimowe to idealny czas na bieganie w terenie i ćwiczenie siły biegowej. Organizatorzy nowego biegu crossowego na Bielanach, zapraszają na sprawdzenie nowej trasy, poprowadzonej po słabo znanym, ale urokliwym lesie Nowa Warszawa na Bielanach, położonym między Parkiem Młocińskim, a Puszczą Kampinoską.

 
Celem organizatorów jest sprawdzenie nowego biegowo dziewiczego terenu (jeśli chodzi o zawody - przyp. red.) i sprawdzenie czy jest zapotrzebowanie na namiastkę biegów górskich na Bielanach i w okolicznych dzielnicach oraz miejscowościach. Ten bieg ma pokazać zainteresowanie uczestników jego potencjalnym rozwinięciem.

Na uczestników biegu czekają kręte i wąskie ścieżki, trochę korzeni i piasków, ale też pozbawione trudności odcinki szybsze. A może po prostu śnieżne ścieżki. Organizowany bieg jest zapowiedzią cyklu biegów przełajowych, jakie organizator zamierza organizować od przyszłego sezonu o ile pilotażowa impreza spotka się z dobrym odbiorem. W pilotażowej imprezie, która odbędzie się 10 lutego, zawodnicy pobiegną na dystansie 5km lub 10km. Nie będzie medali, gorącej zupy, nagród, ale organizator zapewnia wszystko co niezbędne do rywalizacji sportowej – elektroniczny pomiar czasu, wyniki w kategoriach wiekowych. Gdybyście zdecydowali się na udział to pilnujcie terminu zapisów (rozpoczną się 15 stycznia), bo limit to tylko 50 osób. Organizatorem jest Fundacja Bieganie i ENTRE.PL Team.- Świetna informacja. Wiem, że ten teren był brany pod uwagę do organizowania finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, której finały odbyły się ostatecznie także na Bielanach. Na terenach AWF. Gratuluję pomysłu. Mam przeczucie, że może okazać się bardzo dobry. Organizatorzy troszkę nas zaskoczyli ideą nowej, pilotażowej imprezy w tym okresie. Oczywiście miło zaskoczyli. Jeśli będzie na taką zapotrzebowanie, to trzeba działać. Chętnie jako Dzielnica Bielany pomożemy w tej inicjatywie, bo naszym celem jest zrobienie z Bielan stołecznej stolicy biegania. Powoli się to udaje. Z niecierpliwością czekam na start - odniósł się do informacji o nowej inicjatywie zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Zawody znajdują się już w naszym kalendarzu. Wydarzenie na stronie portalu Facebook znajdziecie tutaj.

MG źródło; materiały organizatora / inf. własna