HUTNIK WARSZAWA MA SWÓJ SKLEP NA BIELANACH

2016-05-24 07:21:20

Przy ulicy Wrzeciono, w samym sercu Bielan, otwarto sklep kibica Hutnika Warszawa. Działający od początku tego tygodnia lokal klubowy to jeden z etapów przyjętej strategii rozwoju Hutnika Warszawa.

 

Piłkarze „Dumy Bielan” z powodzeniem rywalizują w rozgrywkach IV ligi. Niedawny mecz derbowy z Olimpią Warszawa zgromadził na trybunach stadionu przy Marymonckiej ponad 600 widzów. Debiutancki sezon w gronie trzecioligowców mają już za sobą koszykarze. W planach jest uruchamianie kolejnych sekcji. Nic dziwnego, że przybywa osób dopingujących bielański zespół.

Efektem rosnącej popularności Hutnika w dzielnicy była coraz większa liczba zapytań kierowana do klubu o możliwość stacjonarnego zakupu „Hutniczych” gadżetów i pamiątek. – Do tej pory prowadziliśmy sprzedaż internetową, staramy się jednak wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych fanów. Lokal klubowy w centrum Bielan, położony zaledwie 600 metrów od stadionu, to idealne rozwiązanie dla tych, którzy w drodze na mecz będą chcieli nabyć gadżet klubowy – przekonuje Maciej Purchała, prezes zarządu Hutnika Warszawa.

Obecnie, w ramach dostępnego asortymentu można nabyć m.in.: koszulki, bluzy, szaliki, szorty, zapalniczki, a nawet frisbee w pomarańczowo-czarnych barwach. Na miejscu można wykonać nadruk na koszulkę. Obiekt klubowy to jednak coś więcej niż tylko sklep. Już teraz służy piłkarzom jako miejsce spotkań i odpraw przedmeczowych. W przyszłości ma powstać na jego terenie „Skarbiec Klubowy” – stała ekspozycja najważniejszych pucharów zdobytych przez zawodników Hutnika. W lokalu organizowane będą również wydarzenia i imprezy dla mieszkańców Bielan i okolic. Uroczyste otwarcie obiektu miało miejsce w ostatnią sobotę. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele Urzędu Dzielnicy - Bielany, burmistrzowie, radni oraz sponsorzy. Lokal klubowy działa pod adresem ul. Wrzeciono 41, w dobrze znanym mieszkańcom Bielan popularnym „okrąglaku”. Otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 oraz w soboty meczowe.

Przemysław Popek