HUTNIK WARSZAWA Z WŁASNYM PIWEM

2019-06-03 09:39:59

Hutnik Warszawa, jeden z bardziej rozpoznawalnych klubów sportowych w stolicy, wyprodukował własne piwo. To kolejny projekt skierowany do kibiców ?Dumy Bielan?.


 
Hutnik Warszawa to klub, który od ponad 60 lat z powodzeniem realizuje sportową działalność. Kojarzony głównie z dzielnicą Bielany oraz prawobrzeżną Warszawą, od kilku sezonów przeżywa prawdziwy renesans. Stadion piłkarski przy ulicy Marymonckiej regularnie zapełnia się kibicami, powstają kolejne sekcje sportowe (m.in. koszykówka, siatkówka), a w planach jest rewitalizacja kompleksu rekreacyjno-sportowego.
 
Rozwój sportowy idzie w parze z kolejnymi akcjami marketingowymi. Ostatnio na rynku pojawiło się piwo sygnowane marką klubu. „Piwo Hutnik” to łagodne, rześkie piwo w stylu PILS, stanowiące połączenie słodów pilzeńskich i szlachetnych odmian chmieli. W smaku jest delikatnie słodowe z wyraźna nutą goryczki. Zawiera 4,1% alkoholu.
 
- Od dawna wsłuchujemy się w potrzeby naszych kibiców. Od kilku lat na Wrzecionie (jedna z części Bielan) działa z powodzeniem sklep kibica, który oferuje szeroki asortyment gadżetów i pamiątek kibicowskich dla osób w różnym wieku. Systematycznie poszerzamy jego ofertę o nowe produkty. Wprowadzenie piwa klubowego do sprzedaży jest kolejnym ukłonem w stronę naszych wiernych fanów oraz docenieniem ich zaangażowania w rozwój klubu – mówi Maciej Purchała, prezes zarządu Hutnik Warszawa.
 
Piwo można nabyć w sklepie sieci Lewiatan (Wrzeciono 48) oraz w wybranych punktach Świata Alkoholi 24h na terenie Bielan. Zarząd rozważa w przyszłości rozszerzenie zakresu dystrybucji również na inne warszawskie dzielnice. – Coraz częściej odwiedzają nasz stadion mieszkańcy innych części stolicy, którzy mają ochotę spędzić sobotnie przedpołudnie w miłej atmosferze, oglądając rywalizację piłkarską na solidnym poziomie. Możliwe, że kolejne partie alkoholu pojawią się w nowych punktach sprzedaży w różnych regionach Warszawy – dodaje Maciej Purchała.
 
Sugerowana cena detaliczna piwa to 4,79 zł brutto.

 MH - informacja prasowa