III TRIATHLON BIELAŃSKI - RUSZYŁY ZAPISY!

2017-08-02 12:37:53

30 września 2017 roku warszawskie Bielany staną się na kilka godzin stolicą polskiego triathlonu. Właśnie w ostatni dzień września po raz trzeci odbędą się zawody Triathlonu Bielańskiego. Ich trzecia edycja zapowiada się bardzo interesująco i organizatorzy zapowiadają, że będzie to największa spośród dotychczasowych bielańskich triathlonowych rywalizacji.


Organizowane na terenie basenu CRS Bielany przy ulicy Lindego oraz Polany Lasu Młocińskiego zawody mają wyjątkowy charakter. Są one bowiem idealnym treningiem dla wszystkich uprawiających triathlon od dłuższego czasu, jak również wstępem do przyszłej rywalizacji dla początkujących. Wszystko ze względu na dobrane dystanse oraz nieco łatwiejszą niż w przypadku innych konkurencji triathlonowych konkurencję pływacką. Ta, toczy się na basenie CRS przy ulicy Lindego, a następnie zawodniczki i zawodnicy, na podstawie czasów uzyskanych w pływaniu, wypuszczani są do konkurencji rowerowej i biegowej, w dalszej częśći rywalizacji, która przenosi się na Młociny.

Na basenie CRS Bielany w konkurencji pływackiej cała stawka będzie miała do pokonania 400 metrów czyli 16 długości basenu w przypadku starszych kategorii i 8 długości basenu w przypadku  młodszych. Na rowerze wszystkie kategorie wiekowe pokonają 8 kilometrów, a następnie przebiegną do mety 2000 metrów. Już dziś wiadomo, że w zmaganiach weźmie udział tradycyjnie spora stawka młodych, utalentowanych sportowców z UKS G-8 Bielany. Organizatorzy planują jednak zaproszenie do trzeciej edycji zmagań sporej liczby sportowców z Warszawy, więc szykuje się zacięta rywalizacja. 

- To już trzecie nasze zawody. Sam od jakiegoś czasu uprawiam triathlon, więc nie mogę się ich doczekać. Chciałbym, aby rywalizacja na Bielanach na stałe weszła do kalendarza triathlonowego w Polsce i zrobimy wszystko, aby tak się stało. Liczę na to, że na starcie pojawi się duże grono sportowców - zarówno amatorów, jak także tych nieco bardziej profesjonalnie traktujących starty triathlonowe - zachęca do udział w zawodach zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Zapisy przyjmowane są przez oficjalną stronę zawodów, którą znajdziecie tutaj. Lista uczestników będzie uzupełniana co 48 godzin. Wpisowe na imprezę wynosi 30 złotych. W poprzedniej edycji tryumfował zawodnik UKS G-8 Bielany, Daniel Juszkowiec, o czym pisaliśmy tutaj.

Red