INTENSYWNE BIEGANIE NA TRZECH KRÓLI

2018-01-08 18:53:14

Biegowe imprezy w 2018 roku rozkręciły się na dobre. W Arkadii już po raz kolejny rywalizowano w sztafecie 5 x 2 kilometry po parkingu. Swój prawie stukilometrowy bieg odnotowała Kamila Gala w Ełckiej Zmarlzlinie. Były również inne wydarzenia.


W sztafecie parkingowej po Arkadii tym razem zabrało stricte bielańskich drużyn, przynajmniej według naszej wiedzy, ale nie zabrało biegaczy z naszej Dzielnicy. Na jedenastym miejscu uplasowała się drużyna RK Athletics Team z samym Robertem Korzeniowskim w składzie. Towarzyszyła mu aż trójka związanych z Bielanami zawodników: Konrad Kobiałka, Anna Szymanek i Dariusz Wójcik. W klasyfikacji sztafet mieszanych pozwoliło to na zajęcie piątej pozycji z czasem 34:28.

Team Biegaj Pod Okiem Trenera z Martą Jastrzębską-Majak i Tomaszem Szewczykiem w składzie był dwudziesty trzeci z czasem 38:15. Samorządowcy w składzie, których biegł zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk, zajęli 68. miejsce z rezultatem 46:01. Jeśli wiecie o innych bielańskich akcentach tego biegu, dawajcie znać.

Ełcka Zmarzlina, czyli maraton pieszy na orientację przyciągnęła swoją ofertą Kamilę Galę z Naprzód Młociny, będącą jedną ze specjalistek od długich startów. Zawodniczka z Bielan wywalczyła 24 punkty, zdobywając piąte miejsce w klasyfikacji kobiet i odnotowując w nogach około 96 kilometrów. Jak widać na poniższym zdjęciu, nawet po tak olbrzymim dystansie można zachować uśmiech i zadowolenie z osiągniętych wyników. W klasycznej, biegowej rywalizacji na 5 kilometów wystartował w Łodzi Krzysztof Śliwa z Billenium Squad, wywalczając niezłe  43. miejsce z czasem 18:34.

Oczywiście nie zapominamy również o Parkrun Żoliborz:
19. Adam Drygalski - Naprzód Młociny - 23:57
20. Cezary Kmieć - Naprzód Młociny - 24:01
31. Andrzej Hulanicki - Google - 26:39
36. Irina Hulanicka - Google - 29:48

MG źródło: inf. własna / fot: zbiory Anny Szymanek