KOLEJNY BIEG DZIKA TUŻ TUŻ

2018-08-27 08:36:14

Już 8 września III Bieg Dzika. Podobnie jak w poprzedniej edycji, organizatorzy przygotowali dwie trasy o długości 5 i 10 kilometrów. Na niespełna dwa tygodnie przed startem wiadomo, że impreza pobije kolejny rekord frekwencji.Związana z grupą biegową Naprzód Młociny impreza cieszy się stale rosnącą popularnością. Wzorem ubiegłego roku, rywalizacja w III edycji będzie odbywała się na pięciokilometrowych pętlach, rozpoczynających się na polanie, znajdującej się na przedłużeniu ulicy Papirusów – tuż przy Wiśle. Organizatorzy zadecydowali, że w tegorocznej edycji zwiększą limit startujących i już dziś jest pewne, że ubiegłoroczna frekwencja zostanie poprawiona. Do wypełnienia górnej granicy 700 zawodników brakuje niespełna 150.

Nie zabraknie także szybkiego biegania, bo swoją obecność na starcie już dziś potwierdziło wielu zawodników z bardzo dobrymi rekordami życiowymi. Warto przypomnieć, że w poprzedniej edycji, na 5 kilometrów tryumfował Filip Babik. Na dwukrotnie dłuższym dystansie najlepszy był Sebastian Polak. Wśród kobiet tryumfowała Kinga Reda na 5 i Olga Kowalska na 10 kilometrów. Nie można pominąć faktu, że na starcie w 2017 roku stanęła olbrzymia grupa reprezentantów Bielan, o czym możecie przekonać się tutaj.

Charakterystyczną cechą imprezy, od samego początku jej istnienia, jest lokalny charakter i mocne zaangażowanie bielańskiej społeczności w organizację biegu. Współfinansowaną przez Dzielnicę Bielany inicjatywę, wspiera bardzo aktywnie grupa Naprzód Młociny, dla której bieg stanowi jedną z najważniejszych dat w roku. Aktywistom udało się przyciągnąć wielu lokalnych przedsiębiorców, którzy pomagają w organizacji i fundują nagrody dla zwycięzców.- Bieg Dzika to impreza o wyjątkowym charakterze co potwierdza zainteresowanie rywalizacją. Cieszy mnie, że III edycja będzie miała rekordową frekwencję i sam jestem ciekaw, jak 8 września potoczy się rywalizacja. Wiem, że pozostała już końcówka miejsc, dlatego zachęcam wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, do wzięcia udziału w tej niepowtarzalnej inicjatywie. Sam oczywiście planuję wziąć udział – zachwala Bieg Dzika zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.Bieg Dzika, to impreza nie tylko dla tych, którzy biegają zawodowo i będą walczyli o zwycięstwo. Na starcie stanie mnóstwo debiutantów, bo najważniejszą ideą łączącą wszystkie osoby skupione wokół inicjatywy, jest promowanie zdrowego trybu życia.

Link do zapisów znajdziecie tutaj.
Fotorelację z II edycji biegu znajdziecie tutaj.
Fotorelację z I edycji biegu znajdziecie tutaj.
Trasę imprezy można prześledzić tutaj.

Red