KONIEC ŚLIZGANIA NA BIELANACH

2016-02-23 19:00:55

Niestety bardzo wysokie temperatury jak na tę porę roku, spowodowały że lodowisko, które w tym roku znajdowało się na Bielanach na terenie Zespołu Szkół numer 35 zakończyło swoją działalność w sezonie 2015/2016.


Od 22 lutego lodowisko zakończyło swoją działalność. Niestety w tym sezonie nie zostanie już uruchomione. Wszystko ze względu na obniżającą się jakość lodu oraz kwestie bezpieczeństwa. Jak udało nam się dowiedzieć w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym miasta stołecznego Warszawa dla Dzielnicy Bielany, utrzymująca się temperatura w granicach 8-10 stopni Celsjusza oraz częste opady deszczu powodują, że utrzymanie lodu na niezadaszonym obiekcie staje się praktycznie niemożliwe. Doły i rynienki, które wyżłobiły się w lodzie nie tylko spowodowały, że obniżył się komfort jazdy oraz estetyka obiektu, ale przede wszystkim stał on się niebezpieczny dla odwiedzających.

Lodowisko na terenie dzielnicy Bielany w sezonie 2015/2016 działało od początku tego roku i było dostępne bezpłatnie dla wszystkich użytkowników.
 
MG źródło: inf. własna