KONKURSY OFERT 2021 - DUŻE ŚRODKI DO ROZDYSPONOWANIA!

2020-11-26 12:48:28

Na Bielanach ruszyły konkursy ofert na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2021 roku. Pomimo kryzysu, samorząd zabezpieczył wysokie środki dla organizacji pozarządowych . Oznacza to, że dla organizacji pozarządowych, chcących działać na Bielanach w zakresie sportu, szykują się bardzo ciekawe konkursy, a w efekcie bogata oferta sportowa dla mieszkańców.Nie zmienił się obszar konkursów. Bielany postawiły na sprawdzone rozwiązania. Organizacje pozarząowe będą mogły uzyskać środki na realizację zadań z zakresu: organizacji imprez sportowo rekreacyjnych, zajęcia dla przedszkolaków, zajęcia dla dorosłych mieszkańców Bielan, szkolenia dla nauczycieli wychowania fizycznego, sport osób z niepełnosprawnościami, program Senior Starszy Sprawniejszy oraz eliminacje Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

- Bardzo zależało nam na tym, aby wysokość środków pozostała na zbliżonym poziomie. Chcemy stworzyć atrakcyjną ofertę dla mieszkańców Bielan i wiemy, jak świetnie potrafią wypełnić ją bielańskie organizacje pozarządowe. Na pewno nie są zagrożone nasze sztandarodwe pozycje, które od lat cieszą się popularnością. Bielański Bieg Dzika, Bieg z okazji Dnia Kobiet, Cross Bielański, Triathlon Bielański, rozmaite aktywności dla pływaków, czy chociażby tegoroczny debiutant - Festiwal Gier Stolikowych. Nie zabraknie atrkacji dla przedszkolaków, podtrzymane zostaną coraz popularniejsze zajęcia dla dorosłych. Czekamy na ciekawe oferty. Wygrają najlepsi - zachęca do startu w konkursach Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Wysokości środków do podziału w poszczególnych konkursach w PLN:
- organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych - 350 000
- senior starszy sprawniejszy - 172 000
- prowadzenie zajęć dla dorosłych mieszkańców Bielan - 128 000
- organizacja Warszawskiej Olimpiady Młodzieży - 105 000
- organizacja zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym - 95 000
- szkolenia dla nauczycieli wychowania fizycznego - 20 000
- sport i rekreacja osób z niepełnosprawnościami - 15 000

Oferty można składać poprzez portal Witkac.pl, czyli tak jak w minionych latach. Wydział Sportu i Rekreacji czeka na nie do 30 grudnia bieżącego roku.

Red