KURKA WODNA ZNÓW WYRUSZY Z MŁOCIN

2019-04-23 11:53:38

Podobnie jak w ubiegłym roku, majówka będzie na Młocinach czasem inauguracji rekreacyjnych rejsów statkiem Kurka Wodna. Dużą pulę godzinnych wycieczek sfinansowała Dzielnica Bielany, dzięki czemu mieszkańcy Bielan będą mogli skorzystać z darmowych rejsów. Już teraz wiadomo, że zainteresowanie jest ogromne.


Już 1 maja wyruszy pierwszy, darmowy rejs dla mieszkańców. Statek „Kurka Wodna” od momentu renowacji przystani na 525 kilometrze Wisły na stałe wpisała się w krajobraz Młocin, w ciepłych miesiącach zabierając wycieczkowiczów na rejsy w stronę Łomianek, jak również Mostu Północnego.

W tegorocznym sezonie rejsy ruszą 1 maja i wykupione przez Dzielnicę Bielany wycieczki potrwają aż do końca września. W maju od 1 do 5 maja na mieszkańców czekają po dwa rejsy, startujące o godzinie 11:00 i 12:15. Podobnie będzie podczas pierwszego weekendu czerwca. W pozostałe dni weekendowe na mieszkańców czekają rejsy o godzinie 11:00.

Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja rejsów, której można dokonać pod numerem telefonu 782 241 399 bądź poprzez stronę internetową www.kurkawodnamlociny.pl. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że praktycznie wszystkie rejsy z darmowej puli zostały rozdysponowane i istnieje możliwość rezerwacji komercyjnej. Warto jednak monitorować sytuację pod podanym numerem telefonu.

Poza rejsami dla mieszkańców, których szczegóły można znaleźć na plakacie, Bielany zatroszczyły się również o wycieczki edukacyjne dla szkół.

- Rejsy Kurką Wodną stały się naszą bielańską tradycją. Teren na 525 kilometrze Wisły to wspaniałe miejsce do rekreacji i wypoczynku, szczególnie w ciepłe, letnie dni. Cieszę się, że wycieczki cieszą się tak duża popularnością wśród mieszkańców – opowiada o inicjatywie Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Dzięki uprzejmości Zieleni Miejskiej rejsy dla szkół wykupione przez Dzielnicę Bielany, będą dodatkowo lekcją z ornitologiem, który specjalnie dla uczniów będzie opowiadał o walorach przyrodniczych rejonu Wisły na wysokości Dzielnicy Bielany.
 
MG