MASTERSI BRONIĄ TYTUŁU W CROSSIE

2021-10-03 13:35:50

Już po raz szósty na Bielanach rozegrano biegi sztafetowe pod nazwą Cross Bielański. Na dystansie 4 x 2,5 kilometra po raz kolejny najszybsza była drużyna Masters, która zwycieża w zawodach od początku rywalizacji. W imprezie współfinansowanej przez Urząd Dzielnicy Bielany, po raz kolejny zorganizowano również przy okazji Crossu biegi dzieci.

Na dystansie 4 x 2500 metrów wśród mężczyzn zwycięzył zespół Mastersi, który pokonał ciężki, crossowy dystans w nieco ponad 36 minut. W tym roku rywalizacja była bardzo ciekawa. Drużyna Kabackie Gepardy, druga na mecie, dzielnie walczyła tracąc nieco ponad minutę do zwycięzców, którzy pobiegli w składzie Konrad Kobiałka, Sebastian Polak,  Wawrzyniec Pawski i Marek Jędrych.

Wśród kobiet najlepsze były zawodniczki zespołu Rembertów Team. Trasę w czasie 43:14 pokonały Katarzyna Oleszczak,  Aleksandra Kłosowska-Junko, Marlena Kostecka i Iwona Rek.
Drużyny mieszane były reprezentowane zdecydowanie najliczniej. Tutaj zwyciężył zespół Adidas Runners Warsaw I w składzie Agnieszka Jagiełło-Fajkowska,  Maggie Karszpulska,  Artur Pawiński i Piotr Fajkowski (43:13).

Na starcie stanęło wiele sztafet z mieszkańcami Bielan w składzie, co po raz kolejny potwierdza popularność tej biegowej inicjatywy wśród okolicznnych fanów zdrowego trybu życia. Najlepszych zawodników honorwali przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bielany - Burmistrz Grzegorz Pietruczuk i jego zastępca - Włodzimierz Piątkowski. - Powtarzam co roku, że to jedna z moich ulubionych bielańskich imprez i nie inaczej jest w tegorocznej edycji. Ciekawy dystans, fantastyczna trasa w naszym Lasku Bielańskim, uśmiechnięci zawodnicy i chyba tradycyjnie już sprzyjająca aura - to cechy charakterystyczne tej imprezy. Gratuluję wszystkim uczestnikom. Cieszę się, że pomimo tych ciężkich, pandemicznych czasów, tak wiele osób zdecydowało się na zdrowe spędzenie soboty na Bielanach - podsumował Grzegorz Pietruczuk.

Na starcie zawodów stanęło niespełna 150 uczestników sztafetowych zmagań.
Już po raz kolejny imprezę realizowała Fundacja Wychowanie Przez Sport.