MEDALOWY KONIEC LUTEGO MŁOCIN

2017-02-26 20:07:51

Z każdym tygodniem coraz więcej imprez biegowych, wraz z nadchodzącą wiosną. Naprzód Młociny, jak również inni biegacze z Bielan uczestniczyli w kilku z nich. Warto zwrócić tutaj uwagę na trzecie miejsce Marty Idzikowskiej-Śledź w ultramaratonie Ultra Śledź w Supraślu oraz drugie miejsce Konrada Kobiałki w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łomiankach. Drugi w Falenicy na dystansie 6 kilometrów był Karol Galicz z Watahy Warszawa.

Bieg "Ultraśledź" rozgrywano na dystansie 50 i 80 kilometrów. W Supraślu pojawiła się kobieca delegacja, która narobiła sporego zamieszania w klasyfikacji generalnej. Marta Idzikowska-Śledź, która w zeszłym roku zajęła drugie miejsce w Maratonie Kampinoskim (news tutaj), w Ultraśledziu była trzecia. - Nazwisko zobowiązuje - nie kryła zadowolenia zawodniczka Naprzód Młociny, która 50 kilometrów po bardzo trudnej, pełnej przeszkód trasie pokonała w 5 godzin i 53 minuty, a srebro przegrała zalewie o trzynaście sekund.

Wszystkie uczestniczki biegu podkreślały bardzo dobrą organizację, ciekawą trasę i świetnie wyposażone punkty żywieniowe, bardzo ważne na trudnej i długiej trasie.

Wyśmienicie spisał się wracający po lekkiej kontuzji do biegania Konrad Kobiałka, który w Biegu Tropem Żołnierzy Wyklętych zajął drugie miejsce. Karol Galicz w BKS Wataha Warszawa podczas te samej imprezy na krótszym, sześciokilometrowym dysansie był drugi. Warto zwrócić także uwagę na wyniki Marcina Pytlosa podczas Biegów Górskich w Falenicy oraz imprezy BiegamBoLubię Lasy Chojnów.

Nie zabrakło także zagranicznych startów. Amadeusz Kowal startował na trudnej, górskiej trasie maratonu Gran Canaria. Na krótszym odcinku rywalizowała Joanna Darłak.

Przedstawiamy weekendowe wyniki zawodniczek i zawodników z Bielan:

Maraton Gran Canaria (42 km):

147. Amadeusz Kowal -  (Naprzód Młociny) - 4:55:44 (piąty spośród Polaków)

Ultraśledź Supraśl (50 km):

14. Marta Idzikowska Śledź - Naprzód Młociny / T-Mobile - 5:53:23 (3. miejsce w kategorii kobiet)
33. Kamila Gala - Naprzód Młociny - 7:15:43
47. Anna Buczel - Naprzód Młociny - 7:49:18

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Łomianki

2. Konrad Kobiałka (wkrótce szczegółowe wyniki z Łomianek)

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Warszawa (10 km):

85. Cezary Kmieć - Naprzód Młociny - 43:34
94. Marta Jastrzębska-Majak - Naprzód Młociny - 43:54 (5. miejsce w kategorii kobiet - do podium zabrakło 5 sekund)

8. Marcin Pytlos - 41:44 - 12tri.pl

MG / fot: prywatne zbiory zawodniczki / zdjęcie organizatorów / fot z Supraśla: Paweł Tadejko - Magia Podlasia