MIESIĄC Z TENISEM W PRZEDSZKOLACH

2018-04-11 13:58:52

W drugim tygodniu kwietnia na Bielanach rozpoczął się miesięczny program pilotażowy, dotyczący zajęć sportowych dla przedszkoli pod nazwą "Miesiąc z tenisem". Dzięki środkom Urzędu Dzielnicy i zaangażowaniu Fundacji AM Tenis, w pięciu przedszkolach na Bielanach, rozpoczęły się zajęcia dla dzieci w tej dyscyplinie sportu.


Celem zajęć jest wprowadzenie elementów tenisa w zajęcia dzieci, zgodnych z programem zajęć, zachęcenie dzieci do zdrowego trybu życia oraz urozmaicenie programu i oferty w bielańskich przedszkolach. Programy tenisowe dla najmłodszych są bardzo popularne poza granicami naszego kraju. Szczęśliwie, moda na zajęcia z tej bardzo ogólnorozwojowej dyscypliny sportu, dotarła również do Polski, konkretnie na warszawskie Bielany.

W Przedszkolu nr 39 „Pod Topolami”, Przedszkolu nr 182 „Tajemniczy Ogród”, Przedszkolu nr 272 „Misia Uszatka”, Przedszkolu nr 306 „Mali Optymiści”, i Przedszkolu nr 307 „Wesołe Ekoludki” między 10 kwietnia, a 15 maja 2018 roku, dzieci pod okiem instruktorów i wykwalifikowanych trenerów z Fundacji AM Tenis, mieszczącej się na Bielanach, na terenie kortów przy ulicy Marymonckiej, mogą rozpocząć swoją przygodę z tenisem. Każde przedszkole czterokrotnie weźmie udział w zajęciach. - Z przyjemnością uczestniczyłem w jednych z inauguracyjnych zajęć. Widać było, że zajęcia sprawiają dzieciom wiele radości, a program idealnie wpisuje się w wiek i zainteresowania dzieci. Wciąż kontynuujemy współpracę z AZS-AWF Warszawa w zakresie Dziecięcej Akademii Sportu, teraz rozpoczęliśmy pilotażowy program tenisowy z Fundacją AM Tenis. Jak widać najmłodsze dzieci na Bielanach nie mogą narzekać na brak oferty sportowo-rekreacyjnej, dzięki której oferta naszych przedszkoli jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Tak trzymać - relacjonował zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk, który uczestniczył w zajęciach, odbywających się w Przedszkolu 306 "Mali Optymiści". 

Red