NA RUDZKIEJ GRANO DLA MAĆKA

2020-09-10 08:42:09

5 września obiekt piłkarski przy ulicy Rudzkiej był miejscem Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego ?Podaj Rękę Maćkowi?. Udało się zebrać spore środki na protezy dla potrzebującego.


 
Do Urzędu Dzielnicy Bielany i CRS Bielany zwróciła się grupa inicjatorów pomysłu zorganizowania turnieju charytatywnego „Podaj Rękę Maćkowi” dla 22-letniego Maćka, który uległ wypadkowi i potrzebuje protez rąk, aby wrócić do normalnego funkcjonowania.
 
Samorząd udostępnił boisko, nagrody rzeczowe i pomógł w organizacji zawodów, w których wzięło udział 20 zespołów: WOLONTARIUSZE, ABBLR FC, Promil Warszawa, Ruda ma Ruda, Dzieci Indygo, NicNaNiby, FC Albatros, Szege Team, Tygrysy sprzedaży, Le Cabaret, Piaski, InterCars, FC Wiadro, Mistrzowie i Spółka, FC Tomasz Hajto, SOP, Komisja Sędziowska Warszawa, TVP, Piątka Bielany, Księża i Przyjaciele. Drużyną zwycięską okazali się wolontariusze.
 
W trakcie turnieju organizowano licytacje i sprzedaż gadżetów oraz żywności. Udało się zebrać łącznie 6700,00 złotych.
 
- Cieszę się, że jako Dzielnica mogliśmy mieć swój symboliczny wkład w tę charytatywną inicjatywę, która została bardzo profesjonalnie zorganizowana przez znajomych i przyjaciół Maćka. Trzymam kciuki za zebranie kwoty niezbędnej do ufundowania protez – podsumował zmagania obecny na turnieju Grzegorz Pietruczuk.

Organizatorem turnieju była Fundacja Moc Pomocy

Red