NADCHODZĄ SPORTOWE INWESTYCJE

2017-05-11 20:17:03

Dobre informacje z sesji Rady Miasta Stołecznego Warszawy. Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany wywalczyli nowe środki inwestycyjne dla dzielnicy. Duża część z nich dotyczy sfery sportu i rekreacji, co na pewno ucieszy mieszkańców. Powstanie nowy, drugi balon pneumatyczny nad boiskiem, ścieżka dla biegaczy w Parku Młociny oraz docelowo kilka nowych inwestycji na obiekcie CRS Bielany przy ulicy Lindego.


Drugi balon na Bielanach

Dzielnica Bielany pozyskała na inwestycje w latach 2017-2019 ponad 14 milionów nowych środków. Wydatki zaakceptowała Rada Miasta na swojej sesji. Ogromna część z nich dotyczy sportu i rekreacji. Dla fanów gry w piłkę nożną i innych dyscyplin sportu, których zimą niektórzy nie chcą uprawiać w halach, świetną informacją jest zadaszenie balonem pneumatycznym w okresie jesienno-zimowym drugiego boiska CRS Bielany. Po zeszłorocznym zainstalowaniu balonu pneumatycznego nad obiektem w Parku Olszyna (pisaliśmy o tym tutaj), przyszedł czas na Orlika przy ulicy Rudzkiej. Na zakup i montaż boiska pozyskano 750 000,00 zł.

- To dla nas  bardzo istotne i cieszę się z tych środków. Pierwszy sezon balonu w Parku Olszyna pokazał, że to inwestycja, która się zwróci i jest na nią zapotrzebowanie. To ważne również dla dzieci i młodzieży. Zimą, gdy hale są przeciążone terminowo i bardzo ciężko o wolne terminy, część sportowców przeniesie się pod drugą halę pneumatyczną, co ułatwi sportowe życie zarówno amatorom, szkołom, jak również osobom wyczynowo uprawiającym sport - argumentuje odpowiedzialny za sport w Dzielnicy Bielany zastępca burmistrza - Grzegorz Pietruczuk.

Młocińskie inwestycje

Ucieszą się również Młociny. Najpopularniejsze miejsce dla bielańskich biegaczy doczeka się własnej ścieżki, z której będą mogli korzystać również spacerowicze i osoby uprawiające nordic walking. Osoby martwiące się o ekologiczne i przyrodnicze walory tego miejsca mogą spać spokojnie. Ścieżka będzie w pełni naturalna, najprawdopodobniej zbudowana z wiórów, drzewa i naturalnych składników. Młociny  zyskają oznaczenia, zatoczki dla biegaczy, być może również miejsca do ćwiczeń w plenerze.

- Ostateczny kształt ścieżki nie jest jeszcze znany, bo chcemy aby wypowiedzieli się mieszkańcy. Wiem, że na Młocinach bieganie uprawiają setki ludzi i chcemy wysłuchać głosu tych, którzy z niej skorzystają. Już dziś mogę zaprosić mieszkańców Młocin na czele z grupą biegową Naprzód Młociny do takich konsultacji. Mamy nad czym pracować. Odpowiednie oznaczenia, trasa, kształt. Wiem jak istotne są te elementy dla sportowców i chcę, aby ta część Bielan jeszcze mocniej kojarzyła się z aktywnością fizyczną, przy jednoczesnym zachowaniu uroku unikalnego terenu, jakim są Młociny. Na tą inwestycję pozyskaliśmy 200 000,00 złotych - cieszy się Grzegorz Pietruczuk. Teren Młociny wzbogaci się również o monitoring na nowoczesnym placu zabaw, co na pewno ograniczny rozkradanie i niszczenie nowoczesnego sprzętu, jaki pojawił się tam w zeszłym roku.

Jak zapowiada Grzegorz Pietruczuk, zbliża się także kilka inwestycji przy ulicy Lindego. Sala do spinningu, powiększenie fukcjonalności siłowni oraz barek dla użytkowników obiektu to tylko niektóre z nich.

MG źródło: inf. własna