NOWOŚĆ DLA PASJONATÓW SIATKÓWKI

2017-02-18 11:01:58

Już na wiosnę w hali CRS Bielany rusza nie lada gratka dla fanów siatkówki. Chodzi o innowacyjną ligę siatkówki dla amatorów, jaką jest PickLiga.

Idea projektu w znacznym stopniu różni się od tych spotykanych w już działających w Polsce amatorskich ligach siatkówki. Do PickLigi mogą zapisać się wszyscy pasjonaci volleya niezależnie od boiskowego doświadczenia i płci. Organizatorzy postanowili wyjść naprzeciw osobom, które chętnie wzięłyby udział w ligowych zmaganiach, ale nie mają zespołu do gry. 

Po uiszczeniu wpisowego każdy uczestnik PickLigi weźmie udział w treningu, podczas którego specjaliści ocenią jego umiejętności. Wówczas nastąpi draft, czyli wzorowana na amerykańskich ligach NHL i NBA ceremonia przyporządkowania poszczególnych zawodników do drużyn.

Zmagania toczyć się będą w niedziele w hali przy Lindego. Organizatorzy uzależniają moment otwarcia rozgrywek od zainteresowani graczy, lecz już dziś mogą pochwalić się liczbą zapisanych zawodników niemal wystarczającą do inauguracji. Pierwsze mecze zaplanowano na wiosnę – już w marcu lub na początku kwietnia. Każdy z zespołów rozegra minimum siedem spotkań z profesjonalną obsługą sędziowską, medyczną i techniczną. W ramach wpisowego każdy zawodnik zostanie objęty ubezpieczeniem NNW i otrzyma spersonalizowaną koszulkę sportową z nazwiskiem. 

Wciąż jeszcze trwają zapisy: akces do ligi można zgłosić za pośrednictwem strony www.pickliga.com lub profilu na Facebooku www.facebook.com/pickliga 
 
MSz