PARKRUN ŻOLIBORZ WIĘCEJ NIŻ TROCHĘ BIELAŃSKI

2017-03-23 19:04:44

Cotygodniowa impreza biegowa Parkrun Żoliborz w każdą sobotę rano w dużym swoim fragmencie prowadzi przez Bielany. Już niedługo, 8 kwietnia odbędzie się jubileuszowa edycja, z okazji trzecich urodzin inicjatywy.Poranni sobotni spacerowicze przyzwyczaili się już do tego, że co tydzień mija ich grupka pasjonatów, którzy ruszają do luźnej rywalizacji na pętli przy kompleksie sanitarnym (mapa tutaj), wzdłuż pięciokilometrowej ścieżki biegowej, rozpoczynając i kończąc na Żoliborzu, w międzyczasie, w pierwszej części rywalizacji zahaczając o bielańską część Kępy Potockiej. Biegi rozgrywane są niezależnie od pogody i czasem pojawia się na nich jedynie kilkanaście, a czasem kilkadziesiąt osób, pragnących aktywnie rozpocząć weekend.

Organizowana przez pasjonatów biegania w każdą sobotę o godzinie 9:00 na terenie parku Kępa Potocka impreza biegowa, to idealne rozwiązanie dla wszytkich, którzy nie mają zbyt dużo czasu, a jednocześnie chcą aktywnie rozpocząć poranek. Brak zbędnych zapisów, formalności, a jedyne wymaganie związane z biegiem, to wcześniejsza rejestracja na stronie Parkrun i przyniesienie ze sobą małej karteczki, generowanej dla każdego biegacza, dzięki której można zostać sklasyfikowanym w imprezie. Jeszcze tego samego dnia na mailu każdego użytkownika można znaleźć wynik, a prowadzone klasyfikacje, pozwalają na dokładne monitorowanie formy i wyników oraz rywalizowanie w rocznej klasyfikacji biegu.

Brak limitu czasowego powoduje, że na Kępie, podobnie jak w innych miejscach gdzie zainicjowano Parkrun, pojawiają się zarówno początkujący biegacze, jak również zawodowcy, którzy trasę pięciu kilometrów pokonują grubo poniżej dwudziestu minut, a w innych prestiżowych biegach walczą w ścisłych czołówkach rywalizacji. W Parkrun Żoliborz nie brakuje bielańskich  akcentów i co najmniej kilkadziesiąt procent startujących, to osoby związane z dzielnicą Bielany. W zawodach do minionej edycji, która odbyła się 18 marca wystartowały 24 osoby z grupy Naprzód Młociny, odnotowując równo 300 biegów. Gdy dodamy do tego ekipę Google Pro Active Eyewear mającą na koncie 124 biegi i bielańczyków z innych grup oraz osoby bez przynależności klubowej, widzimy jak silną reprezentację stanowią na Parkrun Żoliborz właśnie Bielany. Najszybszym zawodnikiem spośród grupy Naprzód Młociny jest Konrad Kobiałka, którego rekord trasy to 17:40.  Poniżej 20 minut schodzili również Piotr Głogowski i Adam Zając.

Warto dodać, że poza szybkim, bezproblemowym biegiem w miłej atmosferze, na wszystkich uczestników czekają małe niespodzianki. Poszczególnym imprezom towarzyszą tematyczne stroje, poczęstunki oraz opieka fotograficzna. 

Na wydarzeniu jubileuszowej strony biegu pojawiło się również trochę ciekawej statystyki z okazji trzech lat biegania po Kępie Potockiej.

Jak piszą organizatorzy w dotychczasowych edycjach:

- pobiegliśmy 154 razy
- łącznie metę przekroczyliśmy 4 176 razy
- przebiegliśmy łącznie 20 880km w czasie 69dni 14godzin 47min. 26sek
- rekordowo stawiło się 60 uczestników, a kiedyś odbył się parkrun dla 6 (!) osób! 

Nie ma się nad czym zastanawiać i trzeba spróbować, rejestrując się na bieg tutaj
Najbliższe imprezy wprowadziliśmy do naszego kalendarza tutaj

MG / foto: Fanpage Parkrun Żoliborz (Ola)