PIENIĄDZE NA SPORT CZEKAJĄ! RUSZYŁY KONKURSY OFERT!

2017-11-25 13:42:07

Ruszyły konkursy w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na Bielanach. Na 2018 rok, na dotacje dla organizacji pozarządowych, które mają pomysły na realizację zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej Bielany przeznaczyły 575 tysięcy złotych.
W porównaniu do minionego roku Dzielnica nieco zmieniła kwestie konkursów w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. 24 listopada na stronie portalu Witkac.pl, zajmującego się techniczną obsługą dotacji, pojawiło się aż siedem konkursów w tym obszarze. To wszystkie zadania, jakie w 2018 roku planuje realizować na chwilę obecną Zespół Sportu i Rekreacji, choć to będzie zależne od tego, czy organizacje pozarządowe złożą wnioski na pełną kwotę przewidzianą w konkursach.

Zmiany w konkursach

Więcej środków przeznaczono na organizację imprez sportowo rekreacyjnych. W mijającym roku rozdzielono 185 tysięcy złotych na wyżej wymieniony zakres. Obecnie będzie to 200 tysiecy złotych. Zwiększono również środki na zajęcia dla najmłodszych mieszkańców Bielan. Przedszkolaki będą uprawiały sport w programie, na który przeznaczono kwotę 60 tysięcy złotych, czyli o 10 więcej, niż w minionym roku. Nowością jest konkurs na otwarte zajęcia dla dorosłych mieszkańców Dzielnicy Bielany.

- Naszym zamiarem w tym konkursie jest zachęcenie do uprawiania sportu, w popularnych dyscyplinach na Bielanach, w których mieszkańcy nie za bardzo mogą uczestniczyć, bo nie ma treningów dla totalnie początkujących osób, które chcą się poruszać, a nie mają na chwilę obecną wystarczających umiejętności, czy odwagi, aby konkurować z zawodowcami w taekwondo, boksie, tańcu, rugby, konkurencjach biegowych, czy innych dyscyplinach, jakie na Bielanach są uprawiane wyczynowo. Jakie to będą zajęcia - o tym dowiemy się po zakończeniu konkursów. Nie ukrywam, że sam jestem ciekaw jakie oferty wpłyną do Dzielnicy - opowiada o idei konkursu zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.Stare, sprawdzone konkursy

Ponownie spore fundusze przeznaczono dla seniorów. Program "Senior Starszy-Sprawniejszy" otrzymał wsparcie rzędu 150 tysiecy złotych. Takie same środki jak w 2017 roku przeznaczono na sport i rekreację osób niepełnosprawnych (10 tysięcy), szkolenia dla nauczycieli wychowania fizycznego z Bielan (15 tysięcy) oraz Warszawską Olimpiadę Młodzieży (100 tysięcy). Tutaj wbrew pozorom pieniędzy do rozdania będzie nieco więcej, bo zawody pływackie, Dzielnica musi zakupić od wykonawcy, ponieważ zmieniono kalendarz zmagań i odbędą się one przed rozstrzygnięciem konkursów. Tort do podziału będzie wiec większy.

Niezbędne formalności

W konkursach ofert mogą startować organizacje pozarządowe z całego kraju. Do 22 grudnia jeśli chodzi o konkursy bielańskie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, można składać oferty przez platformę Witkac. Następnie potwierdzenia złożenia oferty należy dostarczyć do Dzielnicy Bielany do 28 grudnia 2017 roku, co jest niezbędne, aby oferta spełniła wymagania formalne.

MG źródło: inf. własna