PIŁKA BEZ BARIER NA CRS BIELANY

2017-04-12 21:22:08

Obiekt CRS Bielany w Parku Olszyna gościł miłośników piłki nożnej, którzy rywalizowali na "Syrence" w zmaganiach "Piłka Nożna bez barier". Pomysłodawcą turnieju jest manager sportu na obiekcie CRS - Robert Banasiuk.


Do rywalizacji zaproszono trzy drużyny: Razem dla Bielan, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz drużyny Gloria Varsovia, złożonej z piłkarzy niepełnosprawnych, świetnie jednak radzących sobie z piłką, dzięki zaangażowaniu i treningom.

W pierwszym oficjalnym turnieju w 2017 roku na obiekcie Syrenka, rozegranym na otwartej przestrzeni, najlepsi okazali się piłkarze ministerialni, którzy wyprzedzili Razem dla Bielan i Gloria Varsovia, jednak tym razem nie walka sportowa, a zabawa, ruch i integracja były tutaj najważniejsze. 

- Fenomenalna zabawa. Udało się nam połączyć kilka szalenie ważnych spraw. Pokazanie wagi idei integracji, braku barier także w sporcie, spędzenie aktywnego popołudnia i pokazanie jak fenomenalne obiekty sprortowe mamy na Bielanach. Mam nadzieję, że będziemy jeszcze takie turnieje organizowali, w bardziej licznym gronie. Pierwszy, próbny wypadł świetnie. W kolejnej edycji powinno zagrać więcej drużyn jak chociażby biegacze z Naprzód Młociny - skomentował zawody zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, reprezentujący zespół Razem dla Bielan - Włodzimierz Piątkowski.

MG źródło: inf. własna / fot: CRS Bielany