POCZĄTEK KWIETNIA Z SUKCESAMI BIEGACZY

2017-04-02 18:45:36

Wiosna weszła do biegania z przytupem. Wysokie, dochodzące do 30 stopni temperatury nie ułatwiały przyzwyczajonym jeszcze do zimowych warunków biegaczom osiągania szybkich czasów, ale pierwszy weekend kwietnia był dla bielańskich biegaczy bardzo udany. Sukcesy Naprzód Młociny w leśnym Półmaratonie Na Żarcie w Legionowie oraz świetny wynik Katarzyny Wesołowskiej podczas Maratonu w Dębnie to najlepsze dowody. Jakby tego było mały drugie miejsce w biegu na szczyt Hotelu Intercontinental zajął Karo

W Półmaratonie Na Żarcie zwyciężył dobrze znany bielańskim biegaczom, prowadzący ruszające wkrótce ponownie na Bielanach treningi Women's Run, wieloletni rekordzista Biegu Chomiczówki, Dariusz Wieczorek, który reprezentował klub z Legionowa. Niedaleko za jego plecai finiszowali zawodnicy z Młocin. Na podium stawali Piotr Głogowski, Anna Szymanek oraz Mateusz Zgoda.

Katarzyna Wesołowska pobiła rekord życiowy w Maratonie, pomimo że warunki biegowe były dalekie od optymalnych ze względu na wysokie temperatury.

W rywalizacji na szczyt hotelu Intercontinental, toczonej z piętra -5, aż na piętro numer 43, drugie miejsce zajął Karol Galicz, potwierdzając swoją pozycję w gronie biegaczy po schodach. Karol uległ jedynie absolutnemu mistrzowi w tej dyscyplinie - Piotrowi Łobodzińskiemu. Dobrze zaprezentowała się również Marta Jastrzębska-Majak.

2. Karol Galicz - BKS Wataha - 5:20
52. Marta Jastrzębska - Majak - Naprzód Młociny - 8:47  - 5. miejsce wśród kobiet

Półmaraton Pabianicki
718. Adam Drygalski - Naprzód Młociny - 1:57:28

Maraton w Dębnie
110. Katarzyna Wersołowska - Orange Polska - 3:10:31 - 11. miejsce w kategorii K-30

MG źródło: inf. własna