POLICJA ZAGRA NA LINDEGO

2016-02-10 16:51:23

Po raz siódmy policjanci z Polski i zza granicy zagrają na Bielanach w turnieju, który upamiętni ich tragicznie zmarłego kolegę - podkomisarza Andrzeja Struja. W tegorocznej edycji zmagań, których duża część odbędzie się w hali na Lindego 20, weźmie udział rekordowa liczba 12 drużyn zza granicy i 42 zespołów z Polski.


Dwa dni rywalizacji VII Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji będą toczone na terenie Pragi Północ, Ursynowa i Bielan. Duża część zmagań odbędzie się na terenie naszej dzielnicy - w obiekcie CRS Bielany przy ulicy Lindego 20. Po rozpoczęciu zmagań na Ursynowie, mundurowi piłkarze przeniosą się do hali CRS Bielany przy ulicy Lindego. Warto zaznaczyć, że w gronie wszystkich drużyn będzie aż pięć zespołów kobiecych. Policjantki, które zagrają w turnieju będą reprezentowały KGP, KSP, KWP w Szczecinie, KWP w Olsztynie oraz KWP w Łodzi.

Reprezentacje zagraniczne przyjadą na Bielany z  Chorwacji, Ukrainy, Cypru, Serbii, Anglii, Rumunii, Czech, Mołdawii, Bośnii i Hercegowiny, Litwy i Węgier.
11 lutego w godzinach 8:20-20:00 uczestnicy zmagań powalczą w eliminacjach, a 12 lutego od godziny 8:30 do godziny 16:30 będzie toczona rywalizacja grupowa i pucharowa. Finał zaplanowano na godzinę 15:30. Uroczysta gala i rozdanie nagród odbędzie się o godzinie 16:30. Jednym z głównych celów turnieju, poza propagowaniem sportu jest zgromadzenie środków, które w całości zostaną przekazane na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.Warto przypomnieć, że Andrzej Struj to policjant, który 10 lutego 2010 roku poza służbą podjął interwencję wobec pijanego mężczyzny, który rzucił koszem na śmieci w przejeżdżający tramwaj pod jednym z centrów handlowych na terenie warszawskiej Woli. Chuligan wraz z kolegą, który przyszedł mu na pomoc, zabili Andrzeja Struja, zadając mu serię ciosów nożem.

Poza CRS Bielany w pomoc przy organizacji turnieju właczył się Urząd Dzielnicy Bielany.

MG źródło: inf. własna / policja.pl / fot: flickr.com CC