POLICJANCI-PIŁKARZE RYWALIZOWALI NA BIELANACH

2018-02-11 18:51:27

Już po raz IX policjanci rywalizowali w Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w piłce halowej im. podkom. Andrzeja Struja. Tradycyjnie już decydująca część rywalizacji odbyła się na Bielanach, w hali CRS Bielany, dzięki pomocy, jakiej w organizacji zmagań udziela samorząd, udostępniając obiekt na rozgrywki.


Turniej cieszy się stale rosnącą popularnością. Poza Bielanami, rywalizacja toczy się również na Bemowie i na Pradze Południe. W tegorocznych zmaganiach walczyło 67 drużyn, w tym goście zza granicy. W turnieju uczestniczyły drużyny z krajów takich jak Białoruś, Grecja, Hiszpania, Łotwa, Mołdawia, Ukraina, Rosja, Rumunia i Wielka Brytania. 

Najlepszymi piłkarzami w zmaganiach mężczyzn byli gracze Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Wśród kobiet zwyciężyły zawodniczki z reprezentacji Komendanta Głównego Policji. Na dalszych miejscach podium wśród mężczyzn stawali piłkarze z VI Batalionu Powietrzno - Desantowego z Gliwic. Brązowe krążki zawisły na piersiach reprezentantów Federacji Rosyjskiej. Wśród kobiet na drugim miejscu uplasowała się drużyna Łódzkiego Garnizonu Policji. Na najniższym stopniu podium znalazły się zawodniczki reprezentujące barwy KWP w Poznaniu.

- Cieszę się, że możemy wesprzeć taką szczytną inicjatywę i robimy to nie po raz pierwszy. Dobrze, że służby mundurowe czują się w obiekcie CRS Bielany komfortowo. Miło, że turniej się rozwija. Jak co roku atmosfera była fantastyczna i nie możemy się doczekać jubileuszowej, dziesiątej edycji zmagań - podkreślił zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.


Przyznano także indywidualne wyróżnienia:
Najlepszy bramkarz: Artur Częstochowski (VI Bat. P-D z G),
Najlepsza bramkarka: Marcelina Pawlik (Rep. KGP),
Najepszy strzelec: Iwan Gribulin (Rep. Fed. Rosyjskiej),
Najlepsza strzelec: Katarzyna Borowiec (Łódzki Gar. Pol.),
Najlepszy zawodnik: Michał Szymczak (KG PSP),
Najlepsza zawodniczka: katarzyna Żak (Rep. KGP),
Najlepsza drużyna zagraniczna: Rep. Fed. Rosyjskiej,
Najlepszy zawodnik zagraniczny: Khvan Ruslan (Ukraina),
Najlepszy zadwonik Fair Play: Lorenzo Arevolo (IPA Tarragona Hiszpania,
Najlepsza Drużyna Fair Play: IPA Kardista Grecja.

Jak informuje oficjalna strona polskiej policji, "pomysłodawcami Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji są:  Andrzej Strejlau - wybitny trener reprezentacji Polski, Legii Warszawa, Greckiej Larrisy. Obecnie honorowy działacz Polskiego Związku Piłki Nożnej i komentator sportowy oraz Andrzej Kuczyński - Koordynator Komendanta Głównego Policji ds. organizacji imprez sportowo – rekreacyjnych w Policji, selekcjoner reprezentacji Policji w piłce nożnej, wieloletni wolontariusz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach."

MG / fot: CRS Bielany, źródło: policja.pl