POŻEGNANIE LATA NA BIELANACH - PONOWNIE NA SPORTOWO

2018-09-12 22:04:34

Wrześniową tradycją Bielan stają się pikniki pod hasłem "Żegnaj Lato na Bielanach". Nie inaczej będzie i tym razem. W Parku Olszyna od godziny 13:00 jeden z największych festynów w Warszawie, z mocnym akcentem sportowym.


Tradycyjnie odbywający się w Parku Olszyna piknik, jest imprezą z akcentem sportowo-rekreacyjnym. Kluby sportowe z Bielan traktują go jako możliwość zaprezentowania swojej oferty mieszkańcom Bielan, aby ci mogli wybrać zarówno coś dla siebie, jak i dla swoich dzieci, rozpoczynajacych nowy rok szkolny. Nie zabraknie stałych atrakcji, jak chociażby obecności klubów, związanych ze sztukami walki. Swoje stoiska na pikniku zaprezentują karatecy z Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate, judocy z klubu Lemur, czy taekwondziści z AZS-AWF Warszawa.

Stoisko Akademików z Bielan, czyli największego klubu sportowego naszej Dzielnicy, podobnie jak w minionej edycji, szykowane jest z pompą. Nie zabraknie atrakcji sportowych, związanych ściśle z sekcjami, w jakich można uprawiać sport przy Marymonckiej. Będzie także można spotkać znanych sportowców z klubu. Tradycyjnie już swoje stoiska szykują sekcja pływacka, jak również inne sekcje najlepszego uczniowskiego klubu sportowego w kraju, czyli UKS G-8 Bielany. Fani strzelania na pewno nie mogą opuścić stoiska ZKS Warszawa. Nie zabraknie atrakcji piłkarskich, zaprezentowanych przez Hutnika. 

Dzielnica Bielany zadbała o sportowe gry, zabawy i animacje. Na scenie będzie można zobaczyć między innymi pokazy tańca i sztuk walki, prezentowane przez bielańskie szkoły i kluby sportowe. Na boisku CRS w Parku Olszyna będzie stworzona okazja do zmierzenia się z konkurencjami siatkarskimi i lekkoatletycznymi, przygotowanymi przez LO im. J. Kusocińskiego, jak również tenisowymi, które zaprezentują tenisiści z AM Tenis.

- Zadbaliśmy o to, aby piknik miał niepowtarzalną atmosferę. Będzie sporo gier i zabaw. Tym razem postawiliśmy na atrakcje dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. Poza tradycyjnymi grami sprawnościowymi i dmuchańcami, których wybór na pikniku będzie naprawdę spory, będzie też coś dla starszych. Warsztaty tańca ulicznego, czy turniej łuczniczy na wzór paintballa, będzie na pewno dodatkową atrakcją. Nie chcę zdradzać wszystkiego. Wieczorem po pikniku czekają nas koncerty i pokazy laserowe. Będzie się działo i już dziś zapraszam na Żegnaj Lato na Bielanach - zachwala ofertę sportowo-rekreacyjną, jak również wieczorne atrakcje, zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

MG