REKORDOWE DOTACJE NA BIELANACH

2019-01-16 22:14:13

Kolejne rekordy pobite. Na początku stycznia zakończył się nabór wniosków od organizacji pozarządowych w konkursach z obszaru wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na Bielanach. Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, co pokazuje rozwój bielańskich NGO'sów, działających w obszarze sportu.


W każdym z siedmiu konkursów organizowanych w tym roku przez Dzielnicę Bielany, które opisywaliśmy tutaj. Dzielnica przewidziała więcej środków na sport.

To niewątpliwie skusiło organizacje pozarządowe, które przedstawiły rekordową liczbę ofert. W każdym z konkursów zanotowano wzrost. Największy w konkursie dotyczącym zajęć sportowych dla dorosłych mieszkańców Bielan. Wpłynęła cała gama ofert. Samorządowcy, których pracę w obszarze sportu nadzoruje w obecnej kadencji odpowiedzialny za ten obszar zastępca Burmistrza  - Andrzej Malina, będą mieli twardy orzech do zgryzienia.

- Orzech będzie na pewno twardy, ale i smaczny jeśli można tak powiedzieć. To bardzo pozytywne zjawisko i cieszę się, że mamy tak aktywne organizacje pozarządowe. Im więcej ofert, tym większa konkurencja. Im większa konkurencja, tym większa jakość realizowanych zadań. Tylko się cieszyć - komentuje Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Większość wniosków przeszła oceny formalne, co można sprawdzić na stronie Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy. Zapotrzebowanie na środki ze strony organizacji pozarządowych wyniosło ponad 2 miliony złotych! Kto otrzyma dotację, dowiemy się najprawdopodobniej na przełomie lutego i marca.

MG