REKORDOWE ZAPISY NA BIEG KOBIET

2019-02-11 08:34:27

Najśmielsze oczekiwania organizatorów przekroczyło zainteresowanie zaplanowanym na marzec biegiem ?Kobieta na piątkę?. Już dziś ? zaraz po uruchomieniu zapisów ? wiadomo, że miejsca skończą się na długo przed 10 marca. To ostatni dzwonek, aby podjąć decyzję o starcie.


Organizatorzy rywalizacji po raz trzeci odbywającej się dzięki Dzielnicy Bielany, przewidzieli 333 miejsca dla zawodniczek, które pragną zmierzyć się z dystansem 5 kilometrów w lesie Młocińskim. Okazało się, że tuż po uruchomieniu zapisów swój udział w zmaganiach potwierdziło i opłaciło już 220 zawodniczek, a kolejnych kilkadziesiąt zapisało się, nie dokonując jeszcze opłaty.

To pokazuje, że zmagania z okazji „Dnia Kobiet” na stałe wpisały się w kalendarz biegowej Warszawy. Wskazywało na to duże zainteresowanie biegiem na wiele dni przed uruchomieniem zapisów.

- Pewne jest to, że 9 marca widzimy się na Młocinach na wspaniałej rywalizacji. Od lat stawiamy na popularyzację aktywności fizycznej, także wśród kobiet, i to są efekty. Zebranie w dzielnicowym biegu ponad 300 zawodniczek to rzecz bez precedensu. Zachęcam do pojawienia się na trasie, dopingowania i spędzenia tego dnia aktywnie – mówi Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Link do rejestracji na zawody znajdziecie tutaj.

MG