REKORDOWY IV TRIATHLON BIELAŃSKI

2018-10-01 21:07:30

IV Triathlon Bielański przeszedł do historii. Organizowana przez Dzielnicę Bielany rywalizacja miała w tym roku rekordową oprawę. Triathlon ukończyło 57 zawodników. Zwyciężył Adrian Wilk. Najlepsza wśród kobiet była Magdalena Sudak z UKS G-8 Bielany.


IV podejście Dzielnicy Bielany do organizowania zawodów triathlonowych okazało się podejściem najlepszym. Rekordowa frekwencja, profesjonalna oprawa, precyzyjne pomiary czasu, a jednocześnie luźna atmosfera, powodująca że nawet debiutanci nie czuli tremy, okazały się kluczem do sukcesu. Organizatorzy przetestowali nową trasę, bazującą w dużej mierze na trasie Biegu Dzika, rozgrywanej nad Wisłą. Sceneria i przygotowanie miejsca rywalizacji okazały się strzałem w dziesiątkę, w czym pomogło wsparcie UKS G-8 Bielany i CRS Bielany.- Obserwowałem całe zawody. Byłem bardzo ciekaw organizacji i jestem zadowolony. Cieszę się, że jako Dzielnica podołaliśmy zadaniu. Miałem okazję rozmawiać z uczestnikami zarówno na basenie, jak również podczas rywalizacji rowerowej i biegowej. Byli zachwyceni atmosferą, a to najlepsza rekomendacja. Cieszy także frekwencja, zarówno w triathlonie, jak również w aquathlonie - skomentował obecny na zawodach, odpowiedzialny za obszar sportu zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Po konkurencji pływackiej na czele znajdowała się dwójka faworytów - nieco starszy Adrian Wilk, który rywalizował w kategorii M20 oraz walczący w M18 Jakub Śliwka z UKS G-8 Bielany. Obaj przypłynęli do mety prawie w identycznym czasie i do konkurencji rowerowej wystartowali razem. Także tę część triathlonu ukończyli w duecie i dopiero na dwukilometrowej trasie o dokładnie 40 sekund lepszy okazał się Adrian Wilk. Warto dodać, że emocji zmaganiom dodała walka na trasie rowerowej, w której lepiej od młodzieży poradzili sobie starsi koledzy duetu Wilk-Śliwka z miejsc 3-5. Do biegu z zaledwie kilkunastosekundową stratą przystąpił Piotr Chmielewski.W zmaganiach dziewcząt o złoto rywalizowały siostry Magdalena i Zuzanna Sudak. Młodsza - Zuzanna, lepiej poradziła sobie na pływalni, ale w konkurencji rowerowej i biegowej lepsza była Magdalena, która ostatecznie wygrała o 8 sekund. Trzecia w klasyfikacji generalnej była Karolina Hrycaj - także z UKS G-8 Bielany.

Czołówka rywalizacji mężczyzn:
1. Adrian Wilk - KS Ironman - 28:41
2. Jakub Śliwka - UKS G-8 Bielany - 29:23
3. Piotr Chmielewski - Warsaw Masters Team - 29:46
4. Piotr Szrajner - 30:37
5. Tomasz Jonio - Kuźnia Triathlonu - 30:38

Czołówka rywalizacji kobiet:
1. Magdalena Sudak - UKS G-8 Bielany - 31:16
2. Zuzanna Sudak - UKS G-8 Bielany - 31:24
3. Karolina Hrycaj - 37:34
4. Magdalena Krępic - 38:05
5. Marta Jastrzębska-Majak - Naprzód Młociny - 39:13

Całość rywalizacji toczyła się na dystansie 400 metrów pływania, 8 kilometrów roweru i 2 kilometrów biegu. Pełne wyniki znajdziecie tutaj

Przed rywalizacją triathlonistów dzieci i młodzież rywalizowały w aquathlonie. Na dystansie 200 metrów pływania i kilometra biegu najlepsza była Natasza Obuchowicz z Raszyna, która wyprzedziła Szymona Betę z UKS G-8 Bielany. Pełne wyniki znajdziecie tutaj.  Fotorelację z imprezy można znaleźć tutaj.MG