REMISOWO W BENEFISIE ANDRZEJA STREJLAUA

2021-06-07 19:42:10

Rzuty karne rozstrzygnęły pojedynek reprezentacji Bielan i Przyjaciół z Reprezentacją Artystów Polskich, zorganizowany na terenie obiektu CRS Bielany w Parku Olszyna, z okazji benefisu Andrzeja Strejlaua. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej Dzielnicy.

Punktualnie o godzinie 16:00 przyjaciele z drużyny RAP, trenowanej w przeszłości przez byłego szkoleniowca reprezentacji Polski, a obecnie komentatora TVP Sport, Andrzeja Strejlaua, rozpoczęli pojedynek z zespołem Bielan i Przyjaciół. Występująca w bardzo rozpoznawalnym składzie drużyna Artystów, stworzyła na Bielanach wraz z bielańskimi rywalami bardzo ciekawe widowisko.

Po początkowej przewadze RAP i prowadzeniu 4:0, zespół Bielan wyrównał. Następnie wynik oscylował w okolicach remisu i potrzebna była seria rzutów karnych, wygrana 2:0 przez drużynę gospodarzy. W przerwie między tercjami (grano 3 x 15 minut) kibice, ogladający spotkanie na telebimie umiejscowionym w okolicy boiska "Syrenka" oglądali spotkania młodych piłkarzy Hutnika Warszawa i drużyny Turbo Football Academy, jak również pokazy piłkarskiego freestyle.

Andrzej Strejlau, mieszkaniec Bielan, dla którego zorganizowano benefis komentował całe wydarzenie wraz ze swoim telewizyjnym partnerem z TVP Sport - Michałem Zawadzkim. Liczni przyjaciele znanego trenera w przerwach między kolejnymi etapami spotkania składali mu życzenia, jak również upominki. Nie zabrakło także gratulacji od przedstawicieli Zarządu Dzielnicy Bielany - Katarzyny Potapowicz, Andrzeja Maliny i Włodzimierza Piątkowskiego.

- Choć nie mogło mnie być na samym wydarzeniu, bardzo się cieszę, że przyciągnęło ono tak wielu mieszkańców, w tym znajomych Pana Andrzeja Strejlaua, który bardzo aktywnie działa na rzecz naszej lokalnej społeczności w Radzie Seniorów. Cieszę się również, że cały plan na imprezę okazał się trafiony i mieliśmy okazję sprawić radość samemu bohaterowi meczu. Wielkie podziękowania także w stronę naszych wspaniałych sportowców z niepełnosprawnościami, którzy zasilili składy obu zespołów - skomentował Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.